Adresówka dla psa, czyli jak w każdej sytuacji odnaleźć swojego pupila

0
491

Psy to zwierzęta, które z natury są ciekawe świata. Nie boją się nowych wyzwać, a wręcz przeciwnie – bardzo chętnie poszukują nowych przygód. Właściciele czworonogów powinni więc zrobić wszystko, aby poznawanie świata przez psy było przede wszystkim bezpieczne. Doskonałym pomocnikiem okazuje się być adresówka dla psa, którą można kupić za kilka złotych, a która niejednemu psu umożliwiła bezpieczny powrót do domu.

Ogłoszenie nie zawsze pomaga

W internecie, a szczególnie na portalach społecznościowych możemy znaleźć wiele anonsów o zagubionych, błąkających się psach. I na odwrót – właściciele czworonogów umieszczają ogłoszenia o tym, że ich pupil zaginął. Co ciekawe, w zdecydowanej większości przypadków pies posiada obrożę, lecz nie posiada adresówki dla psa, przez co niemożliwe jest jego natychmiastowe zidentyfikowanie. Tymczasem problem nie powstałaby, gdyby każdy pupil miał właśnie adresówkę dla psów. Pierwsza osoba, która zauważy błąkającego się psa, mogłaby wykonać telefon do właściciela i zawiadomić go o tym, co dzieje się z jego pupilem. Dzięki temu można by oszczędzić nie tylko sporo czasu, ale i stresu. Co więcej, ogłoszenie, niestety, nie zawsze okazuje się być skuteczne, bowiem w internecie znaleźć można obecnie tyle informacji, że nierzadko natrafienie na anons o zagubionym psie jest prawdziwym cudem.

Na umieścić na adresówce dla psa?

Adresówka dla psa nie zawiera zbyt wielu informacji. Zazwyczaj znajduje się na niej imię naszego pupila oraz numer telefonu do właściciela. Czasami umieszczamy na niej również adres zamieszkania, choć nie każdy się na to decyduje. Adresówka dla psa doczepiona jest do obroży, dzięki czemu pupil nie zgubi jej nawet podczas intensywnej zabawy. Stanowi ona doskonałą, a przede wszystkim o wiele tańszą alternatywę dla chipowania psów. Pamiętajmy, że zakup adresówki dla psa nie wiąże się z dużym wydatkiem, zaś może nam przynieść mnóstwo korzyści, szczególnie jeśli nasz pupil lubi oddalać się podczas spacerów.

W trosce o dobro zwierzęcia

Właściciele psów robią wszystko, aby ich pupile czuły się w domu jak najlepiej. O ile w czterech ścianach czy na przydomowym podwórku upilnowanie psa nie jest szczególnie trudne, o tyle problem narasta, gdy idziemy z nim na spacer. Wtedy też koniecznie załóżmy mu obrożę, na której dzięki widniała adresówka dla psa. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo pozostaje najważniejsze zarówno dla nas, jak i dla naszych zwierzaków. Dzięki adresówkom unikniemy niepotrzebnych problemów, a także stresu związanego ze zgubieniem się zwierzęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here