Jak zarabiać na blogu?

0
1512

Zarabianie na prowadzeniu bloga to marzenie wielu początkujących blogerów, które jest możliwe do zrealizowania, jednak wymaga poświęcenia, czasu, zaangażowania oraz cierpliwości. Największy nacisk należy położyć na wartość i merytorykę przedstawianych treści oraz zdobyć jak największą liczbę oddanych czytelników, w czym bardzo pomocne są media społecznościowe.

Kto zarabia najwięcej na blogowaniu?

Trudno określić dokładnie zarobki blogerów, gdyż jest to kwestia bardzo indywidualna. Ilość pieniędzy, jakie można zgromadzić z prowadzenia bloga zwykle zależy od jego popularności w sieci, jak i samego autora, ale nie bez znaczenia jest również zaangażowanie twórcy, systematyczność, oprawa graficzna czy merytoryka treści, jaką przedstawia. Z pewnością na wysokie zarobki mogą liczyć najpopularniejsze blogi, takie jak: Maffashion (Julia Kamińska), Fashionelka (Eliza Wydrych), Pani Swojego Czasu (Ola Budzyńska), Jemerced (Jessica Mercedes Kirschner), Gdzie Wyjechać (Anna i Marcin Nowak), Doktor Ania (Anna Makowska) czy Rodzina Bez Granic (Anna Alboth).

Pasja, wartościowe treści, cierpliwość

Żaden blog nie stanie się popularny i ceniony wśród czytelników, jeśli nie będzie na nim wartościowych treści. Cierpliwie oddając się pasji pisania w tematyce o której ma się dużą wiedzę, ma się znacznie większe szanse na stworzenie czegoś wyjątkowego i rozpoznawalnego w sieci. Przed założeniem bloga warto zatem dokładnie przemyśleć o jakiej tematyce chcemy pisać, a także czy trafi ona w niszę i będzie na tyle oryginalna, aby w krótkim czasie zyskać wielu zainteresowanych czytelników. Na początku nie należy również przesadzać z reklamami, gdyż istnieje szansa, że uzyska się zupełnie odwrotny efekt i reklamodawcy, jak i czytelnicy, szybko zniechęcą się.

Sposoby zarabiania na blogu

Istnieje kilka możliwości zarabiania pieniędzy poprzez prowadzenie bloga. Należą do nich, np.: artykuły sponsorowane (pod warunkiem, że treści na blogu są merytoryczne i wartościowe z punktu widzenia reklamodawcy), klasyczne reklamy czy programy partnerskie. W przypadku partnerskich programów współpraca polega na linkowaniu określonych produktów czy usług i pobieraniu prowizji za każdy dokonany zakup, jakiego dokonano dzięki reklamie zamieszczonej na autorskim blogu. Dodatkową formą zarobku, z której chętnie korzystają znani blogerzy, są płatne materiały dostępne dla czytelnika za pośrednictwem bloga, np.: szkolenia online bądź sklep internetowy. Aby blog mógł zarabiać, należy zadbać o jego renomę i popularność, w czym świetnie sprawdzają się media społecznościowe, jak: Facebook, Instagram, Snapchat, które pozwalają dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here