Koszule idealne do klasycznego dress codu

0
1271

O tym, że koszule są obowiązkowym elementem w garderobie każdego mężczyzny nie trzeba chyba nikogo przekonywać, no może poza samymi zainteresowanymi. Wszak nadal wielu mężczyzn nie specjalnie modą się interesuje. Jednak w wielu przypadkach taka wiedza jest niezbędna. Wystarczy tutaj wspomnieć o dress codzie. Dlatego w dzisiejszym poradniku poruszymy temat białych koszul męskich. Zatem do dzieła.

Białe koszule męskie to absolutne must have

Dress code jest jednym z elementów savoir vivre. Jego celem jest dopasowanie odzieży do okazji, co wbrew pozorom wcale nie jest proste. A przecież poprzez strój wyrażamy siebie i jednocześnie pokazujemy pewność siebie. Ale są przecież sytuacje, gdzie trzeba założyć formalny strój, gdyż tego wymaga przyjęta etykieta. Trudno wyobrazić sobie np. Pana Młodego w koszuli w kolorze intensywnego różu. Dlatego znajomość ogólnych zasad jest bardzo potrzebna, zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy. Podstawowym elementem w garderobie jest biała koszula męska. To szyk i klasa sama w sobie, ale również podstawa wielu stylizacji, które wpisują się w szeroko rozumiany dress code. Na samym początku warto zauważyć, iż biała koszula męska, białej koszuli męskiej nierówna. Dlatego przy wyborze należy zawsze zwracać uwagę na jakość i materiał. Następnie istotne znaczenie ma kołnierzyk. Koszule z kołnierzykiem wingtip mają najwyższy stopień formalności, zatem sprawdzą się zarówno do fraka, jak i smokingu. W swojej szafie warto również posiadać białą koszulę męską z kołnierzykiem w klasyczny kent. Taka koszula będzie najbardziej uniwersalna i sprawdzi się zarówno do pracy, ale również na formalne uroczystości.

Gdy w pracy obowiązuje najbardziej formalny dress code

W wielu zakładach pracy obowiązuje swoisty dress code. Trudno wyobrazić sobie np. bankiera, który przychodzi na spotkanie z klientem w dresie. Dlatego strój jest tak ważny, gdyż jesteśmy wzrokowcami, zatem poprzez pryzmat wyglądu oceniamy, a jak wiadomo elegancko ubrana osoba budzi większe zaufanie i jednocześnie buduje prestiż firmy. Stąd obowiązkowym elementem ubioru w takiej sytuacji oczywiście jest biała koszula męska. Również podczas prowadzenia rozmów jako rekruter, czy też podczas spotkań biznesowych jest ona niezbędna. Także w tym przypadku poprzez wybór wysokiej jakości białej koszuli męskiej można wyrazić pewność sobie, co w pracy jest szczególnie ważne.

A co zamiast białych koszul męskich

Białe koszule męskie są oczywiście niezastąpione. Jednak czasami w korporacjach obowiązuje mniej formalny dress code, zatem poza koszulą w kolorze białym można postawić na nieco inną kolorystykę. W tym przypadku można zdecydować się na koszule w kolorze granatowym, czy błękitnym, albo też ecru. Doskonałym wyborem są również modele w kratę, czy delikatne paski. Ważne, aby przy tym zachować umiar. Dzięki takim koszulom pracownik prezentuje się mniej formalnie, ale nadal elegancko i stylowo. Przy czym należy pamiętać, że koszula musi pasować do garnituru, zatem, gdy w Twojej szafie nie ma zbyt dużego wyboru, zdecydowanie lepiej postawić na delikatne kolory, które są ponadczasowe, ale i stylowe. Ważne, aby koszula wraz z garniturem tworzyła monochromatyczną całość.

Biznesowy brunch – czyli o etykiecie stroju słów kilka

Prowadzenie interesów do łatwych nie należy. Czasami konieczne jest prowadzenie rozmów w godzinach przedpołudniowych. W takich sytuacjach najczęściej organizuje się mniej formalny brunch na świeżym powietrzu. Ale również podczas takich spotkań obowiązuje swoista etykieta stroju. Nawet, gdy na dworze jest +30 Celsjusza nie oznacza to, że możemy pokazać się w krótkich spodenkach i topie. Na takie okazje również doskonale sprawdzą się białe koszule męskie, które świetnie komponują się z cygaretkami. Aby dodać stylizacji nutę nonszalancji warto podgiąć rękawy. Tutaj śmiało można zrezygnować z krawatu, a eleganckie oksfordy zastąpić mokasynami. Taka stylizacja nadal jest elegancka, ale z pazurem.

Wszędzie tam, gdzie obowiązuje formalny dress code koniecznie należy wybierać białe koszule męskie. Są one stylowe, ale również stanowią świetną bazę wielu stylizacji. Dzięki temu można wyglądać stylowo, a jednocześnie nie trzeba obawiać się modowego faux pas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here