Liposukcja brzucha – poprawa sylwetki

0
818

Liposukcja, czyli inaczej tzw. popularne wśród wielu pań odsysanie tłuszczu to nic innego jak zabieg chirurgii estetycznej. Celem jest oczywiście znaczna poprawa sylwetki i wymodelowanie ciała. Wykonuje się go m.in. na brzuchu, pośladkach, biodrach, a nawet podbródku.

Rodzaje liposukcji

Liposukcja brzucha polega na tym, że usuwa się spory nadmiar tkanki tłuszczowej znajdującej się między skórą a innymi mięśniami. Aby to zrobić, należy użyć kaniuli. A cóż to takiego? Jest to bardzo cienka i jednocześnie tępo zakończona metalowa rurka. Wprowadza się ją pod skórę. Po co? Odpowiedź jest prosta. Aby dokładnie rozbić cały tłuszcz, który następnie usuwa się, wykorzystując odpowiednie podciśnienie. Jest to tak zwana liposukcja klasyczna.

Ale są też inne. Kolejna to tzw. ultradźwiękowa liposukcja brzucha, bez skalpela. Ta metoda jest jeszcze lepsza. Tłuszcz zostaje przetransportowany do wątroby, gdzie jest metabolizowany. Trzecim typem jest liposukcja wodna brzucha. Stosuje się w niej strumień wody pod ciśnieniem. Zabieg można przeprowadzić również za pomocą lasera. I ta metoda na odsysanie tłuszczu jest najbardziej bezpieczna.

Koszty liposukcji brzucha

Za zabieg o nazwie liposukcja cena przyprawia o zawrót głowy! Dlatego ktoś, kto nie ma dużo oszczędności lub mało zarabia, musi obejść się smakiem. W zależności do kliniki i wielu innych czynników, koszt może wynieść od od 1 490 zł do nawet 24 000 zł. Sporo prawda?

Wpływa na niego także sama technika, metody znieczulenia itp. To wszystko omówi lekarz w trakcie pierwszej wizyty kwalifikacyjnej. Najlepszymi kandydatami do takiego zabiegu liposukcji będą osoby z prawidłową wagą ciała, które mają fałdki, a nie potężny tłuszcz.

Czy liposukcja się opłaca?

Zabieg trwa kilka godzin i jest w naszym kraju wykonywany dość często. Skoro ani ćwiczenia, ani diety nie pomagają, należy zdecydować się na liposukcję. Czas samej rekonwalescencji nie jest aż tak długi, aby przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu.

Szukając w internecie hasła o nazwie liposukcja cena, można zemdleć z wrażenia, ale warto wydać tak duże kwoty. Efekty są bowiem trwałe. Oczywiście tylko wtedy, jeżeli będzie się dbać o odpowiedni, zdrowy tryb życia – w ciągłym ruchu, bez tuczących potraw. W innym wypadku, tłuszcz znowu może dać o sobie znać. Nie należy więc wracać do starych nawyków, bo przybędą wtedy niepożądane kilogramy. A nie chcemy chyba, aby do tego doszło?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here