Sposoby na podrażnione oczy

0
416

Suche i podrażnione oczy to problem, który może dotknąć każdego. Wystarczy infekcja bakteryjna, czynnik drażniący jak pyłek lub kurz, czy zbyt małe nawilżenie oka. Podrażnienia sprawiają, że oko jest zaczerwienione, swędzi i piecze, często także łzawi. Utrudnia to wykonywanie codziennych obowiązków i jest zwyczajnie niekomfortowe. Na szczęście istnieje wiele sposób, które pozwalają szybko pozbyć się tego problemu.

Nawodnienie i dieta

Aby poradzić sobie z objawami podrażnionego oka, należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, co pomoże utrzymać błonę wokół oczu wilgotną. Ważna jest także dieta, która powinna zawierać dużą ilość kwasów tłuszczowych. Przede wszystkim zaleca się stosowanie oleju z ryb, który niweluje problem suchych oczu.

Mruganie

Mruganie pełni ważną funkcję, pomagając usunąć zanieczyszczenia z powierzchni z oka. Prowadzi ono również do produkcji płynu, który składa się z wody, oleju i śluzu. Dzięki niemu możliwe jest ostre widzenie, a także odpowiednie nawilżenie oka. Niestety, długotrwałe wpatrywanie się w ekran urządzeń elektrycznych sprawia, że większość ludzi mruga rzadziej. Dlatego tak ważne jest, aby robić sobie przerwy i starać się często mrugać.

Odpowiednia higiena

Podrażnione oczy są często wynikiem różnego typu infekcji. Dochodzi do nich na ogół na skutek nieodpowiedniej higieny. Należy więc zadbać o to, aby systematycznie myć twarz. Ważne jest, aby nie dotykać i nie trzeć oczu brudnymi rękami. Przyczyną infekcji bywa również niedokładny demakijaż, warto więc zwrócić uwagę na dokładność usuwania make-upa. Lepiej nie używać także ręczników i kosmetyków należących do innych osób.

Krople do oczu

Uciążliwe objawy podrażnionego oka skutecznie załagodzą specjalne preparaty tzw. sztuczne łzy. Nawilżają one oko i przynoszą uczucie ulgi. Warto sięgnąć po krople do oczu Blink, które zawierają hialuronianu sodu, czyli naturalnie występującą w oku substancję łagodzącą podrażnienia. Zmywają one także z powierzchni oka kurz i zanieczyszczenia. Krople do oczu Blink dostępne są w różnych wariantach, można dobrać je do skali nasilenia objawów.

Choć podrażnione i suche oczy to często przejściowy problem, istnieje wiele sposobów, aby szybciej pozbyć się tego problemu i załagodzić uciążliwe objawy. Różnego rodzaju infekcje oczu sprawiają, że odczuwa się duży dyskomfort, który utrudnia wykonywanie bieżących obowiązków. Nie ma więc co zwlekać z działaniem. Najlepiej zakropić oczy specjalnym preparatem, zadbać o ich higienę, a także zwrócić uwagę na swoją dietę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here