Abonament – z telefonem czy bez?

0
1780

Kwestie dotyczące wyboru taryfy najczęściej są związane z kosztami. Budżet, jaki chcemy przeznaczyć na wykonywanie połączeń oraz korzystanie z Internetu determinuje rodzaj zobowiązania. Często jednak zdarza się, że potrzebny jest telefon. Wówczas warto wziąć pod uwagę oferty, w których koszt aparatu jest rozłożony na raty, które doliczane są do comiesięcznego rachunku.

Abonament z telefonem

Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się z ofertą wybranego operatora np. Virgin Mobile (https://virginmobile.pl/abonament-z-telefonem), porównać ją z innymi podobnymi, a nawet popytać znajomych. Bardzo ważne również jest, aby mieć sprecyzowane wymagania dotyczące aparatu telefonicznego – dzięki temu wybór planu taryfowego będzie o wiele prostszy. Jeżeli jednak najnowszy model smartfona nie jest priorytetem, wówczas spektrum propozycji, wśród których możemy wybierać, znacznie się poszerza. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że abonament z telefonem to minimum 24-miesięczne zobowiązanie. Czas ten jest nałożony przez producenta urządzenia i obejmuje jednocześnie okres gwarancji. Ciekawe jest jednak to, że w takich taryfach bardzo często warunki korzystania z wybranych usług są bardzo atrakcyjne. Kupując telefon z abonamentem, można nabyć taki, który będzie kosztował symboliczną złotówkę. Trzeba jednak pamiętać, że jego rzeczywista wartość zostanie skrupulatnie doliczona do comiesięcznego zobowiązania. Nie musi to jednak oznaczać, że słono przepłacimy za aparat. Aby uniknąć tego rodzaju niespodzianek, warto zorientować się jaka jest rynkowa cena wybranego modelu i rozłożyć ją na raty. W momencie, gdy bilans kosztów będzie podobny, nie ma się nad czym zastanawiać i wybrać ofertę u danego operatora. Telefon z abonamentem to również dobra opcja dla osób, które chcą w ledwo zauważalny dla domowego budżetu sposób nabyć najnowszej generacji smartfon.

Abonament bez telefonu – czy warto?

W przypadku, gdy nie ma konieczności zmiany aparatu telefonicznego najlepiej zdecydować się na opcję: abonament bez telefonu. Na rynku jest wiele bardzo korzystnych ofert w takich taryfach, w których płaci się jedynie za usługi telekomunikacyjne i transfer danych, nierzadko są to pakiety nielimitowane. W czasie trwania umowy można dowolnie modyfikować wybrany plan taryfowy, często również operatorzy proponują nowy telefon w promocyjnej cenie.

Z telefonem czy bez, abonament z reguły jest jednym z najlepszych cenowo wariantów korzystania z telefonu i Internetu.

Czytaj także: Przeniesienie numeru do innej sieci – jak to zrobić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here