Dlaczego warto kupować drogie marki?

0
2175

Chanel, Michael Kors czy Gucci to marki znane chyba wszystkim osobom, które choćby w niewielkim stopniu interesują się modą. Są synonimem dobrego stylu, wysokiej jakości oraz niebanalnego podejścia projektanta do mody. W domach mody możemy znaleźć tysiące ubrań od osób, które całe życie poświęciły tej dziedzinie. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na marki powszechnie szanowane, ale również na te nieco mniej znane, jednak posiadające już swoją renomę i śmiało rozpychające się na półce „prestige”. Dlaczego warto je zakupić?

Gwarancja jakości

Często dobra marka oznacza, że materiały są wykonane z najlepszych gatunków. Pewnie nie raz spotkaliśmy się z sytuacją, kiedy jakiś płaszcz czy spodnie po kilku praniach znacznie zmieniły swój krój, zmechaciły się czy co gorsza skróciły lub rozciągnęły. Niestety, regułą jest, że ubrania produkowane masowo są gorszej jakości. Może i materiał ma taką samą nazwę, ale bardzo często wiele zależy od jego splotu oraz grubości. Koszule czy sukienki zakupione u projektantów mogą nam posłużyć przez parę lat właśnie dzięki lepszemu materiałowi.

Bo to oszczędność

Oszczędność? – zapytacie. Jak można oszczędzić na butach za 500 złotych czy koszuli za 300-400 złotych? A no, można. Wiąże się to bezpośrednio z powyższym akapitem. Lepiej jest wydać pieniądze w domu mody raz, a dobrze, niż kupować co sezon ubrania, które szybko wyglądają źle. Możemy jeszcze tutaj zaoszczędzić w ten sposób, że będziemy kupować bardzo klasyczne, ponadczasowe kroje, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Mowa tu np. o klasycznym granatowym garniturze, białej koszuli, prostych jeansach, skórzanej ramonesce czy klasycznych, nieśmiertelnych czarnych szpilkach czy tzw. małej czarnej. Dzięki posiadaniu takiej bazy, poprzez dodanie ciekawej biżuterii, apaszki, krawatu czy muchy, możemy zmieniać swój styl i się z nim bawić. To z kolei minimalizuje ilość potrzebnych elementów w szafie, a w efekcie tego – generuje oszczędności.

Docenienie twórcy

Jesteś zakochany w stylu konkretnego projektanta? Może przeczytałaś jego historię, a być może podziwiasz jego ciężką pracę oraz ciągłą otwartość na nowe style? Może jest to osoba, która w swojej pracy zwraca uwagę na problemy dzisiejszego świata, takie jak wyzysk krajów trzeciego świata, ekologia czy ochrona zwierząt? Możesz mu podziękować właśnie w ten sposób, że zakupisz jego rzecz. Kupiona torebka, buty czy podkoszulek – to wszystko sprawi, że wspierasz to, co sobą prezentuje lub o co walczy marka. Jeżeli jest to polski twórca, to dodatkowo mamy element lokalnego patriotyzmu. Warto odwiedzać domy mody i nie wchodzić tylko do tych najbardziej znanych, ale i skusić się na coś nowego. Wiele ciekawych, dobrze rokujących marek znajdziemy np. tutaj: https://klif.pl/.

Oryginalność

Bądźmy szczerzy, ale jeśli kochasz modę, to z pewnością chcesz się wyróżnić. Ciężko to dziś zrobić, szczególnie gdy na ulicach widzimy pełno osób noszących te same ubrania z popularnych sieciówek. Wybierając projektantów niszowych możesz być jedyną osobą w mieście w danej bluzce czy płaszczu. Szczególnie, gdy do swojej stylizacji podejdziesz niesztampowo. Dom mody to miejsce, w którym możesz znaleźć perełkę i stworzyć z niej wiele zestawów outfitowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Musisz tylko użyć swojej wyobraźni!

Projektanci to osoby niezwykle uzdolnione i przede wszystkim ciężko pracujące. Wypracowanie własnego stylu to nie kwestia roku czy miesięcy, a wielu lat. Zaś stworzenie marki kultowej to kilkakrotność tego. Szanujmy więc czyjąś pracę, podziwiajmy, a jeżeli nas tylko na to stać -zakupmy interesujący nas przedmiot. Tym bardziej, kiedy zwracamy uwagę na jakość tego, co nosimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here