Dlaczego warto mieć przy sobie chusteczki nasączane? Sprawdź sam, kiedy mogą Ci się przydać!

0
59

Pobrudzisz dłoń w czasie spaceru? Albo ubłocisz swoje buty? Zwykłe chusteczki nie dadzą sobie rady z takim zadaniem. Zamiast przywrócić błyszczącą czystość, rozmażesz jedynie błoto na całym bucie, przez co będzie się on prezentował jeszcze gorzej. Dlatego też zawsze warto mieć przy sobie chusteczki nasączane. Sprawdź, jak one powstają i skąd wynika ich wysoka skuteczność w walce z dowolnymi zabrudzeniami.

Jak powstają chusteczki nasączane?

W produkcji takich chusteczek wykorzystuje się jedną z dwóch wiodących technologii: spunlace parallel oraz crosslap. Wszystko zaczyna się od ułożenia poszczególnych warstw surowca na tkaninie nośnej. Następnie na tak przygotowane podłoże, kierowany jest strumień sprężonego powietrza lub wody pod wysokim ciśnieniem. Pod jego wpływem włókna plączą się ze sobą, tworząc strukturę chusteczki. Po jej wysuszeniu wystarczy nasączyć ją odpowiednimi preparatami, wspomagającymi proces czyszczenia, by uzyskać doskonałą broń w walce z każdym brudem.

Najważniejsze zalety wilgotnych chusteczek

Co sprawia, że chusteczki nasączane są aż tak skuteczne? Jest to wynik kilku istotnych zalet tego rozwiązania:

  • Hermetyczne zamknięcie sprawia, że przechowywane w środku chusteczki nie wysychają. Dzięki temu w każdej chwili możesz sięgnąć po nową, wilgotną włókninę.

  • Wysokiej jakości chusteczki nasączane są miękkie w dotyku, delikatne i hipoalergiczne. Stosowane w produkcji preparaty pomagają czyścić różne powierzchnie, także ludzką skórę, a jednocześnie są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

  • Niewielkie pudełko chusteczek zmieści się w kieszeni spodni lub torebce. Możesz zatem zabrać je ze sobą w każdą podróż oraz wyjście z domu. Mogą chronić Cię przed brudem przez 24 godziny na dobę.

  • Chusteczki są składane w taki sposób, by same się nie rozkładały i nie wysypywały z pudełka. Taki sposób ich chowania ułatwia wyciągnięcie za każdym razem dokładniej jednego plastra włókniny. W razie potrzeby możesz zawsze powtórzyć proces, jeśli potrzebujesz dwóch lub trzech chusteczek.

Zawsze obecne przy Tobie, zachowują wilgoć nawet po wielu dniach, tygodniach czy miesiącach i są przyjazne dla Twojej skóry. Nic dziwnego, że jest to idealny towarzysz w każdej podróży.

Kiedy można stosować nasączane chusteczki?

Nasączane włókniny doskonale zastąpią typowe chusteczki, które do tej pory nosiłaś w kieszeni. Szybko okaże się, że będą o wiele skuteczniejsze. Do czego możesz je wykorzystać? Do przetarcia twarzy czy rąk, uprzątnięcia stołu, oczyszczenia buty lub garderoby. Pozwolą Ci także podnieść brudny przedmiot z podłogi czy posprzątać kupę po swoim psie. Chusteczki nasączane są niezastąpionym wyposażeniem w każdej sytuacji. Spróbuj i przekonaj się o tym sam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here