Farbowanie włosów – co należy wiedzieć?

0
1476

Farbowanie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Z powodu świetnego wyglądu, jest on istotny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Zanim jednak przystąpi się do koloryzacji, należy wiedzieć o kilku ważnych zasadach. Oto one.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbowanie-wlosow-4/

Mycie włosów przed koloryzacją

Przed farbowaniem, zalecane jest niemycie włosów przez około 2-3 dni. Jest to optymalny czas, kiedy pojawiający się na włosach łój oraz oleje, stanowią naturalną barierę ochronną. Jest to osłona, która zabezpiecza włosy i skórę głowy przed szkodliwym działaniem składników chemicznych, znajdujących się w produktach przeznaczonych do farbowania włosów.

Zamiast mycia, przed zabiegiem koloryzacyjnym, zalecane jest czesanie włosów szczotką. Usunie to wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się na ich powierzchni. Czynność ta jest wystarczająca, aby pozbyć się np. resztek produktów stylizacyjnych i wielu innych. Mycie włosów zalecane jest dopiero wtedy, kiedy są one bardzo mocno przetłuszczone.

Jak dbać o włosy po koloryzacji

Regularna koloryzacja może skutecznie wysuszać włosy i ich strukturę. Aby temu zapobiec oraz żeby kolor długo pozostawał intensywny i lśniący, powinno się wybierać specjalistyczne kosmetyki, które zadbają o strukturę włosów. Stosowanie produktów pielęgnacyjnych, jest niezbędne po farbowaniu włosów. Zalecane jest stosowanie m.in. szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów farbowanych. Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które pogłębią zarówno kolor blond, jak i rudy czy brązowy.

Aby nawilżyć i odżywić włosy, można zastosować różne mgiełki i spraye. Nie obciążają one włosów, a zamiast tego chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jeżeli chce się natomiast przedłużyć trwałość farbowanego koloru włosów, to zalecane jest stosowanie masek do włosów. Jeżeli będą one zawierały w swoim składzie np. keratynę, to podobnie do mgiełek, także wzmocnią i odżywią włosy.

Przeczytaj też: http://gratia.pl/zdrowe-i-geste-rzesy-jak-to-zrobic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here