Gdzie kupić dobre wózki dla dzieci?

0
1226

Kiedy zbliża się termin przyjścia na świat kolejnego dziecka w rodzinie jednym z podstawowych zakupów, który trzeba będzie zrealizować stanie się nowy wózek. Jak wybrać, aby nie żałować? Pytanie jest tym trudniejsze, że wózki dziecięce są nie tylko w wielu różnych wzorach i kolorach, ale różnią się też między sobą wielkością kół, wyposażeniem a nawet możliwością szybkiego przerobienia na przykład na fotel do samochodu. Co warto wiec wziąć pod uwagę? Oczywiście nie będziemy się tu rozwodzić nad wyglądem zewnętrznym. Jeden woli wzorek w kratkę, a inny w kropki. Komuś może się bardziej podobać zielony, innemu czerwony albo jeszcze inny. Są jednak elementy, którym warto się przyjrzeć naprawdę dokładnie.

Cechy dobrego wózka dla dziecka

Trzeba od razu napisać, że nie istnieje wózek idealny, który pasowałby dla wszystkich bez wyjątku. Bo chociażby weźmy pod uwagę koła. Jeśli będą duże, na przykład takie do pompowania pojazd z dzieckiem będzie się świetnie prowadzić nawet po nierównej drodze (chociażby w lesie). Ale będzie już problem, kiedy będziemy chcieli go włożyć do bagażnika samochodu – zajmie więcej miejsca niż taki z mniejszymi kołami. Na dodatek może być problem z wnoszeniem takiego sprzętu na przykład na czwarte piętro w bloku i to razem z dzieckiem. A więc decydując się na zakup rodzice muszą przemyśleć gdzie zwykle będą z maluchem chodzić na spacery. Jeśli tylko po osiedlowych chodnikach lepiej rozejrzeć się za czymś lżejszym i łatwiejszym do poskładania.

wózki 3 w 1

Każdy wózek dziecięcy powinien być zaopatrzony dodatkowo w osłonę przeciwdeszczową, półkę na zakupy, zawieszkę na torbę z pieluchami i inne drobiazgi, które ułatwią wyjście z domu dla każdej młodej mamy. Kiedy rodzice decydują się na zakup wózka warto sprawdzić czy wygodnie się prowadzi. Wiele firm oferuje sprzęt z możliwością ustawiania prowadnicy na odpowiedniej wysokości – zależnie od wzrostu mamy albo taty.

Materiały z których produkowane są sprzęty dla dzieci powinny mieć odpowiednie atesty i zapewniać bezpieczeństwo. Nie tylko przed ewentualnym upadkiem, ale także powinny być wolne na przykład od toksycznych substancji, które mogą wywołać alergię. Dlatego lepiej taki sprzęt kupować w dobrym sklepie (zobacz ofertę wózków) a nie na przykład na bazarze bo nie wiadomo na co się trafi. Pamiętajmy też, że dobry sprzęt dłużej posłuży i jak już nie będzie potrzebny naszemu dziecku łatwiej będzie go odsprzedać.

Co to są wózki 3 w 1?

Po narodzinach dziecka przez pierwsze kilka miesięcy, dopóki niemowlak tylko leży potrzebny jest wózek głęboki.

wozek

Ale już niedługo później trzeba będzie go wymienić na spacerówkę. Oprócz tego na pewno konieczny będzie fotelik do samochodu. Oczywiście można każdy z tych sprzętów kupić osobno. Ale jest to zawsze większa strata czasu i duży koszt. Dlatego coraz częściej w sklepach z akcesoriami dla małych dzieci (także tych internetowych) pojawiają się tak zwane wózki typu 3 w 1 czyli takie, które w łatwy sposób da się przerobić z głębokiego na spacerówkę, albo na siedzenie do auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here