Innowacyjna ścianka działowa

0
514

Kojarzy się z kruchością, delikatnością, ale jednocześnie z estetyką, czystością, elegancją. Chodzi o materiał budowlany jakim jest szkło. Coraz chętniej korzystają z niego deweloperzy, firmy budowlane oraz inne jednostki. Co czyni szkło tak popularnym? W tym artykule przyjrzymy się bliżej takiemu produktowi, jakim są ścianki szklane.

W jakich pomieszczeniach wykorzystuje się ścianki szklane?

Ścianka jak sama nazwa wskazuje, ma oddzielić jedno pomieszczenie od drugiego. Jest to idealne rozwiązanie dla przestrzeni biurowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy maja zachowaną chociaż trochę swoją prywatność, mogą pracować w ciszy, a z drugiej strony kierownictwo czy szefostwo jest w stanie obserwować pracowników. Nie czują się jednak odosobnieni w małych pomieszczeniach, tylko dalej maja wrażenie otwartej przestrzeni i kontaktu z innymi pracownikami. Szklane ścianki nie są stosowane tylko w biurach, urzędach, ale również w domkach i mieszkaniach. Wiele osób decyduje się na ścianki szklane w salonie, łazience lub kuchni. Dzięki szklanej ściance dalej zachowana jest przestronność, a jednocześnie oddzielone są przestrzenie, które chcieliśmy wydzielić. Polecana jest szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, w których zwykłe gipsowe ścianki jeszcze bardziej pomniejszyłyby przestrzeń. W dużych miastach architekci, firmy remontowo – budowlane, projektanci często używają szkła jako rozwiązań budowlanych. Gdyby popatrzeć na ścianki szklane Wrocław, to okazuje się, że do ich montażu zawsze wykorzystuje się bezpieczne szkło, które wpływa na trwałość i jakość wykonania.

Różnice w szklanych ściankach

Ścianki szklane można wykonać na zamówienie z szkła matowego, przezroczystego lub ornamentowego. Ścianki szklane bardzo różnią się wyglądem, rozmiarem i miejscem, w którym je umieszczamy. Ścianki z metalowymi wstawkami są bardzo częstym elementem dekoracyjnym w stylu loftowym. Poza tym mając niewielką przestrzeń do dyspozycji, niektórzy decydują się na widoczne wydzielenie różnych części, na przykład części gościnnej od kuchni albo części sypialnej od biurowej. Ciekawym rozwiązaniem są ścianki przesuwne, dzięki którym, kiedy chcemy mieć otwartą przestrzeń, to chowamy albo otwieramy ściankę, a gdy chcemy mieć zamknięte, wydzielone pomieszczenia, to ściankę zostawiamy zamkniętą.

Zalety szklanych rozwiązań

Główną zaletą ścianek szklanych jest ich uniwersalny wygląd. Bez względu na to, w jakim stylu urządzone jest biuro, urząd, dom czy mieszkanie, tego rodzaju szklanki pasują do każdej aranżacji. Poza tym upływ czasu nie wpływa na ich estetykę, ponieważ szkło nie traci swoich walorów z upływem lat. Dodatkowo, obojętnie w jakim przedziale czasowym będziemy, szkło zawsze jest modnym elementem dekoracyjnym. Dzięki temu, że ścianki szklane powstają z bezpiecznego szkła laminowanego hartowanego, nie musimy się obawiać ich dotykać, o nie oprzeć. Szkło jest także łatwe do czyszczenia, wystarczy użyć tradycyjnych, domowych środków do czyszczenia szyb, żeby ścianki zawsze lśniły. Kolejną zaletą jest to, że bez względu na to, w jakim stylu mamy lub planujemy mieć urządzone wnętrze, szklana ścianka będzie pasować do każdej aranżacji. Projektanci chętnie korzystają z szklanych ścianek urządzając pomieszczenia w klasycznym, ale też w nowoczesnym stylu.

Ścianki szklane to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale bardzo modny projekt. Pasują do każdego stylu i są ponadczasowe. Dzięki takiemu szklanemu rozwiązaniu, nie czujemy się zamknięci w małych pomieszczeniach, tylko mamy optyczne wrażenie większej przestrzeni. Większość firm szklarskich świadczy tego rodzaju usługi projektowe i montażowe,najlepiej jednak skorzystać ze sprawdzonej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here