Jak zwiększyć szansę na uniknięcie próchnicy? Porady dla praktyki stomatologicznej

0
167

Zrozumienie prawdziwej wartości profilaktyki stomatologicznej polega na zrozumieniu, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a przynajmniej tak mówi stare porzekadło. To z pewnością jest prawdą w przypadku próchnicy, po prostu ze względu na fakt, że próchnicy nie można tak naprawdę wyleczyć, ale skutki próchnicy można odwrócić.

Prawda jest taka, że po pierwszej odbudowie zęba będzie on wymagał odbudowy przez resztę życia, a rozmiar wymaganej odbudowy najprawdopodobniej będzie się zwiększał w miarę upływu czasu. Jeśli uda się zapobiec powstawaniu próchnicy na początku, żywotność tego zęba może znacznie wzrosnąć, a w powodzeniu całego przedsięwzięcia sklep instrumenty stomatologiczne może pomóc w znaczny sposób.

Ustrzec zęby przed próchnicą – co na początek?

Ogólna procedura zapobiegawcza, również polecana przez sklep dentystyczny – zwykle zaczyna się od dokładnego czyszczenia, często obejmującego polerowanie powietrzem, a następnie nałożenie lakieru lub szczeliwa. Na koniec przechodzi się do fazy podtrzymania (przeprowadzanej przez pacjenta), w której aplikacja fluoru poprzez codzienne szczotkowanie pozwoli na wzmocnienie szkliwa i zmniejszenie wrażliwości.

Polerowanie zębów – najważniejsze informacje

To procedura wykorzystująca ciśnienie powietrza i wody do dostarczania kontrolowanego strumienia specjalnie przetworzonych proszków dostarczanych przez sklep dla gabinetów stomatologicznych w zawiesinie przez dyszę rękojeści. Drobne cząsteczki proszków są wprawiane w ruch przez sprężone powietrze w ciepłym sprayu i kierowane na powierzchnie zębów. Ten strumień powietrza, wody i proszku pod ciśnieniem usuwa:

  • plamy powierzchniowe,
  • inne miękkie osady, takie jak cząsteczki jedzenia uwięzione między zębami.

Dostępnych jest wiele produktów do realizacji tej procedury, ale jedne z najlepszych jakie możesz mieć pod zaopatrzenie gabinetu to te na bazie glicyny. Wykazano, że proszek glicyny jest mniej szkodliwy dla powierzchni szkliwa i zębiny niż konwencjonalne proszki wodorowęglanu sodu i węglanu wapnia, czy instrumenty ręczne. Proszki na bazie glicyny powodują również mniejsze uszkodzenia materiałów odtwórczych i zamków ortodontycznych, a także są wystarczająco delikatne, aby czyścić biofilm płytki nazębnej poddziąsłowo. Może to być bardzo pomocne w leczeniu zapalenia przyzębia.

Stomatologia wciąż się rozwija, pracownicy służby zdrowia nadal poprawiają stan zdrowia pacjentów, zachęcają do zmiany sposobu myślenia i przekształcają sposób działania branży. Koncentrując się na profilaktyce, możesz dać swoim pacjentom przewagę na drodze do zdrowia jamy ustnej i wykazać zaangażowanie swojej praktyki w najwyższy standard opieki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here