Jaki model frezarki do paznokci? Porady przed wizytą w sklepie

0
710

Frezarki to urządzenia wykorzystywane na co dzień w pracy kosmetyczek. Szczególnie jeśli zajmują się wykonywaniem manicure i pedicure, frezarki mogą okazać się urządzeniami niezastępowalnymi. Również amatorki „domowych salonów piękności” chętnie korzystają z frezarek, przygotowując samodzielnie paznokcie żelowe, hybrydy oraz inne. Poniżej podpowiemy – na jakie cechy urządzeń zwrócić uwagę w czasie zakupów oraz jak rozpoznać frezarkę na poziomie.

Frezarki – oszczędność czasu w wykonywaniu manicure

Dlaczego w ogóle warto stosować frezarki do paznokci? Przede wszystkim – są to urządzenia niezastępowalne, pozwalające uzyskać wyjątkowo atrakcyjne efekty. W czasie wykonywania paznokci na dłoniach i stopach, pojawia się potrzeba utwardzenia płytki paznokcia, usunięcia naskórków czy też oszlifowania jego powierzchni. Każdą z tych czynności wykonasz korzystając właśnie z frezarki do paznokci

Urządzenia te, w dużym skrócie, pozwalają na obróbkę powierzchni płytki paznokcia oraz jej okolic. Sprawują się o wiele szybciej niż inne urządzenia, stosowane w tym samym celu. Zwłaszcza w porównaniu do konwencjonalnych pilników manualnych, frezarki wypadają o wiele korzystniej. Pozwalają uzyskać bardziej zadowalające efekty, w o wiele krótszym czasie.

O wyborze frezarki – na co zwrócić uwagę, o czym pamiętać?

Poszczególne frezarki różnią się różnymi cechami. Pierwsza i kluczowa jest moc, określająca z jaką siłą dane urządzenie może pracować, jaki zakres prac będzie wykonywać oraz czy nadaje się do użytku domowego, czy komercyjnego. Do użytku domowego wystarczy zupełnie urządzenie o mocy 35 W., lub nawet lżejsze. Do użytku profesjonalnego wybiera się urządzenia o mocy większej – dochodzącej nawet 45 lub więcej W.

Ilość obrotów na minutę to druga ważna sprawa. Im silniejsze jest urządzenie, tym większy będzie ten parametr. Warto wybierać urządzenia zapewniające nie mniej niż 20 tys. obrotów na minutę. Ponadto, warto zwrócić uwagę, czy w danej frezarce można regulować ilość obrotów zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem. Niektóre modele – na przykład frezarka Marathon – pozwalają na zupełnie dowolną, płynną regulację tego parametru.

Mechanizm włączania i wyłączania również ma znaczenie. Często wykorzystuje się mechanizm z pedałem nożnym, który okazuje się niezwykle komfortowy w codziennej pracy zawodowych kosmetyczek. Pedał pozwala na uruchomienie i zatrzymanie maszyny, bez konieczności odrywania się od samej pracy.

Rodzaj głowicy oraz zakres oferowanych przez nią funkcji – to również cecha, o której warto pamiętać. Większość dostępnych frezarek posiada konwencjonalną głowicę, pozwalającą na dość swobodną obróbki paznokci. Warto jednak upewnić się, czy głowica posiada funkcję twist-lock, umożliwiającą elastyczną wymianę frezu na inny.

Wbrew pozorom, również głośność jest ważnym parametrem. Dotyczy to nie tylko urządzeń stosowanych w salonach, ale także w domowych salonach piękności. Ciche urządzenia są oczywiście bardziej komfortowe – mniej drażnią w czasie pracy, nie budzą śpiących w pobliżu dzieci oraz nie ogłuszają po wielu minutach (lub nawet godzinach) pracy. Poziom hałasu emitowanego przez dane urządzenie powinien zostać określony przez producenta na opakowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here