Lakier do włosów – jakie ma działanie?

0
1713

Lakier do włosów to jeden z najpopularniejszych kosmetyków, które służą do układania włosów. Korzysta z niego większość kobiet, a nawet mężczyzn. Może być pomocny podczas układania włosów każdego dnia, jak i okazjonalnie. Co jeszcze charakteryzuje ten kosmetyk?

Jaki skład posiada lakier do włosów?

Włosy po spsikaniu lakierem stają się sztywne, są pokryte pewnego rodzaju powłoką. Dzieje się tak za sprawą substancji, które znajdują się w lakierze. Głównie chodzi o polimery i poliuretany. Gdy zaczynamy rozpylać lakier na naszej fryzurze, rozpuszczalnik, czyli alkohol odparowuje i tworzy na włosach właśnie tą charakterystyczną powłokę, która odpowiada za utrwalenie fryzury.

Lakier do włosów oprócz polimerów i poliuretanów, zawiera również płynny gaz – propelent. Nie jest on do końca zdrowy dla kosmyków. A poza nim silikony, które odpowiadają za elastyczność włosów oraz lanolinę, która sprawia że lakier jest wodoodporny.

Przeczytaj też: http://gratia.pl/kwas-migdalowy-jakie-daje-efekty/

Czy w składzie lakieru do włosów, znajdziemy jakieś dobroczynne składniki?

Oprócz składników, które niekorzystnie wpływają na kondycję włosów, w składzie tego typu kosmetyków, znajdziemy również te o właściwościach dobroczynnych. Mowa tutaj o:

  • witaminie B5 – posiada właściwości wzmacniające oraz nadające sprężystość;
  • witaminie E – posiada właściwości nawilżające i wzmacniające. Do tego zawiera przeciwutleniacze i regeneruję włosy;
  • jedwabiu – posiada właściwości wygładzające oraz ochronne. Chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych;
  • aloesie – posiada właściwości wzmacniające i odżywcze. Włosy łatwiej się rozczesują i są błyszczące.

Rodzaje lakierów do włosów

Lakiery mokre – należy je stosować na mokre włosy. Ten rodzaj lakieru jest trwalszy, jego działanie jest porównywalne do pianki i lotionu. Lakiery mokre dostępne są na rynku w postaci atomizeru oraz spray’u.

Lakiery suche – są powszechnie używane. Takim lakierem, należy spryskać suche włosy. Ten rodzaj kosmetyku jest delikatniejszy, niż lakier mokry. Lakiery suche przeznaczone są wyłącznie do wykończenia fryzury.

Źródło: https://www.malowanasloncem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here