Osobisty prezent na imieniny Cioci

0
1633

Obchodzenie imienin to piękna katolicka tradycja, pielęgnowana zwłaszcza przez osoby starszej daty. Miłym gestem jest podarowanie solenizantowi bądź solenizantce drobnego upominku. Co będzie najlepszym prezentem na imieniny? Przyjrzyjmy się bliżej różnego rodzaju propozycjom upominków i wymieńmy, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

OSOBISTY PREZENT

Jeżeli dobrze znamy osobę, którą mamy zamiar obdarować, najlepszy będzie podarunek „osobisty”, czyli związany z daną osobą, jej pasjami, charakterem czy wspólnymi wspomnieniami. Piękne chińskie filiżanki czy kubeczki to będą idealne prezenty dla cioci, z którą zwykliśmy w dzieciństwie popijać herbatę. Dziadek mechanik z pewnością ucieszy się z zestawu narzędzi, a robiąca na drutach babcia doceni zestaw różnokolorowych włóczek. Często taki osobisty prezent nie musi być drogi. Wystarczy, że podkreśli fakt, że wiemy, co dana osoba lubi i co jej sprawia przyjemność.

Innego rodzaju osobistym prezentem będzie voucher na różne ciekawe usługi. Dostępne są vouchery na weekend w SPA, saunę czy kolację, jak również na mniej oczywiste aktywności, takie jak rajd sportowym samochodem czy skok ze spadochronem. Za pomocą takiego vouchera możemy spełnić niektóre oryginalne marzenia naszych bliskich.

PRAKTYCZNY PREZENT

Większość osób ceni praktyczność prezentów. Dlatego też warto pomyśleć, czy konkretna rzecz przyda się danej osobie. Jeżeli ktoś w danej chwili robi remont, może dobrym pomysłem jest zakupienie pędzli i farby? Może ktoś właśnie pracuje dużo w ogrodzie i potrzebuje nowych grabi? W sklepach znajdziemy też wiele uniwersalnych gadżetów, które przydadzą się każdemu – różnego rodzaju akcesoria dla domu czy elektronika.

JESZCZE BARDZIEJ OSOBISTY PODARUNEK – HANDMADE

Wiele osób mówi, że najbardziej osobisty jest prezent wykonany przez osobę obdarowującą, ponieważ poświęca ona więcej czasu i wysiłku oraz wkłada w swą pracę całe serce. Jest w tym dużo prawdy. Co więcej, samodzielnie wykonany prezent będzie z pewnością oryginalny i niepowtarzalny. Wbrew pozorom, handmade nie zawsze wymaga ogromnego talentu, w większości przypadków ważna jest cierpliwość i kreatywność. Ciekawą techniką jest decoupage. Polega ona na obklejaniu różnych przedmiotów papierowymi wzorami, które można kupić gotowe w sklepach lub wykonać samemu. Jest to bardzo prosta i niewymagająca technika, a rezultaty zapierają dech w piersiach.

Wszelkiego rodzaju „zrób to sam” są polecane w przypadku, gdy nie dysponujemy w danej chwili zbyt dużymi funduszami. Samodzielnie wykonane przedmioty będą o wiele tańsze niż te ze sklepów.

ALE NAJWAŻNIEJSZA JEST PAMIĘĆ

Prezenty są z pewnością ważnym aspektem imienin. Jednakże, najważniejsza jest pamięć o danej osobie i czas. Dlatego też najwspanialszym prezentem dla cioci czy babci będzie po prostu odwiedzenie jej i spędzenie miłego dnia razem. Może więc zamiast kupować drogi prezent i wysyłać go kurierem lepiej w zwykły sposób wpaść po pracy z ciastem i kwiatami? Będzie to z pewnością najpiękniejszy prezent dla bliskiej nam osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here