Recepta pięknej cery

0
182

Każdy z nas chce cieszyć się gładką i promienną skórą. Niestety, mało kto może cieszyć się taką cerą bez żadnego wysiłku. Wynika to z faktu, iż na wygląd naszej cery ma wpływ szereg czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych. Skupmy się zatem na odpowiedniej pielęgnacji oraz innych czynnościach! Oto dziesięć kroków, które pomogą nam zadbać o buzię!

Krok pierwszy – wieczorna i poranna pielęgnacja

Wieczorna i poranna pielęgnacja opiera się na dogłębnym oczyszczaniu skóry. Pozwala to na zmycie martwego naskórka, sebum czy niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń. Poza tym – tylko czysta skóra wchłonie substancje aktywne z nakładanych kremów.

Krok drugi – ochrona przed promieniowaniem UV

Zaleca się, aby codziennie stosować krem z filtrem SPF 50 – nawet w pochmurne dni! Pozwala to na ochronę delikatnej i wrażliwej skóry twarzy, a także stanowi dodatkowy element profilaktyki przeciwzmarszczkowej.

Krok trzeci – serum z antyoksydantami

Wprowadzenie do swojej pielęgnacji serum z antyoksydantami, czyli np. z witaminą C, E czy kwasem traneksamowym pozwala na ochronę skóry przed wolnymi rodnikami. Przekłada się to na wolniejsze procesy starzenia.

Krok czwarty – domowe spa

Domowe spa to uwzględnia szereg zabiegów, w tym dodatkową pielęgnację twarzy. Warto zatem przynajmniej raz w tygodniu wykonać peeling enzymatyczny, który odblokowuje ujścia gruczołów łojowych.

Krok piąty – zabiegi w gabinetach kosmetologicznych

Profesjonalna pomoc w postaci zabiegów w gabinetach kosmetologicznych to nic złego! W końcu mamy tutaj do czynienia ze specjalistą, który doradzi, jaki zabieg przeprowadzić, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji przez długie lata.

Krok szósty – właściwe nawilżanie

Tak naprawdę każda skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Niezależnie od tego, czy jest ona sucha, tłusta lub trądzikowa – ważnym krokiem przybliżającym nas do pięknej cery jest inwestycja w dobry krem nawilżający, np. z kwasem hialuronowym.

Krok siódmy – zdrowa dieta

Każdy z nas powinien zadbać o zdrowe oraz zbilansowane posiłki. Dostarczają one cennych witamin, minerałów i antyoksydantów, które odpowiadają za promienny wygląd naszej cery!

Krok ósmy – picie wody

Nasze ciało, a więc i skóra, składa się w ok. 60-70% z wody. Aby utrzymać właściwy stopień nawodnienia, warto regularnie pić wodę. Zaleca się przynajmniej 2 l na dobę. Stosując tę zasadę, szybko zauważymy, jak nasza skóra staje się miękka, gładka i napięta.

Krok dziewiąty – ograniczenie stresu

Stres nasila wszelkiego rodzaju problemy z dermatozami czy niedoskonałościami. Warto zatem już dziś wyeliminować czynniki stresogenne lub wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. Najlepiej sprawdzą się tutaj techniki relaksacyjne i ćwiczenia oddechowe.

Krok dziesiąty – zdrowy sen

Sen korzystnie wpływa na organizm, a więc i skórę. Zadbajmy jednak, aby komfortowe łóżko składało się z dopasowanego do nas materacu, kołdry i poduszki. Dbajmy także o higienę w łóżku przed odpowiednie dbanie o wymienione produkty – w końcu skóra ma z nimi kontakt!

Tak naprawdę wystarczy tylko systematyczna pielęgnacja skóry oraz delikatna zmiana stylu życia, aby móc cieszyć się zdrową skórą twarzy! Co więcej, liczne zabiegi na wiele osób działają odprężająco, dzięki czemu możemy się dodatkowo zrelaksować!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here