Skuteczne odchudzanie – co stosować?

0
1848

Zrzucenie kilka kilogramów czasem bywa bardzo trudne. Stosowanie diet eliminacyjnych nie jest dobrą metodą, gdyż szkodzi się zwykle swojemu zdrowiu. Zalecane są one jedynie w przypadku uczulenia na jakiś składnik, bądź choroby, np. cukrzycy, kiedy należy jeść produkty z niskim indeksem glikemicznym czy też w przebiegu celiakii, gdy trzeba zrezygnować z produktów zawierających gluten. Natomiast dieta zdrowego człowieka powinna być odpowiednio zbilansowana i zróżnicowana, z dodatkiem wspomagających suplementów diety takich, jak ziemia okrzemkowa. Zatem co stosować, aby odchudzanie było skuteczne?

Chlorella – pochłania nadmiar tłuszczy i węglowodanów

Zbilansowana dieta powinna zawierać jak najmniej tzw. tłuszczów trans, które odkładają się tworząc złogi cholesterolowe. Jeśli jednak już wyeliminujemy je z diety, to niestety nasz organizm ciągle obarczony jest nadmiarem tłuszczu, który najlepiej usunąć, przynajmniej z krwioobiegu, aby zniwelować ryzyko miażdżycy, zatorów i zakrzepów. Stąd warto sięgnąć po sprawdzone suplementy diety, takie jak chlorella. Posiada ona budowę, która pozwala oczyścić organizm z toksyn, a także nadmiaru tłuszczu, czy cukru. Niestety nie wyeliminuje już nagromadzonego tłuszczu w komórkach skóry, a co za tym idzie poza zbilansowaną dietą oraz stosowaniem tego suplementu kluczowa jest zwiększona dawka aktywności fizycznej, gdyż tylko w ten sposób efektywnie można spalać nagromadzony tłuszcz.

Zapomnij o efekcie jojo i wybierz spirulinę

Spirulina, to podobnie jak chlorella, jedna z zielonych alg o właściwościach prozdrowotnych. Jej zażycie w postaci kapsułek przed posiłkiem pozwala ograniczyć apetyt. Dzięki temu porcje jakie zjadamy są mniejsze, a do tego uczucie sytości trwa dłużej. Dzięki temu można zapomnieć o efekcie jojo. Spirulina jest niezwykle bogata w białko, dlatego polecana jest dla osób na diecie wegańskiej i wegetariańskiej. Dodatkowo zawarta w niej fenyloalanina, która odpowiada za kontrolę uczucia głodu i sytości jest bardzo istotna w przypadku przejścia na dietę. Spirulina jest także dobrym źródłem witaminy B12, której w przypadku takiej diety brakuje w organizmie.

Ziemia okrzemkowa – źródło krzemu i możliwość detoksykacji

Gromadzenie się nadmiernych kilogramów związane jest z zaburzeniami metabolizmu. Można na nie wpłynąć samodzielnie, stosując zbyt tłustą i ciężkostrawną dietę. Jednak mogą one wynikać również z nagromadzenia w organizmie toksyn, siedzącego trybu życia bądź ciągłego stresu. Oczywiście również wiele chorób, szczególnie zaburzenia gospodarki hormonalnej, wpływa na nieprawidłowe trawienie. W takich sytuacjach można sobie pomóc stosując suplement – ziemię okrzemkową. Jest ona niczym innym jak sproszkowanym fitoplanktonem, który jest cennym źródłem kwasu ortokrzemowego. W procesie odchudzania często w diecie brakuje krzemu, a jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania wielu układów. Przede wszystkim pomaga budować naczynia krwionośne, a zatem ma bezpośredni wpływ na pracę układu krążenia, a także układu kostno-stawowego. Przeciwdziała powstawaniu żylaków, czy też osteoporozie i zapaleniu stawów. Ponadto wzmacnia włosy, skórę i paznokcie, które często są osłabione w przypadku stosowania diet odchudzających. Oczywiście jedną z najważniejszych i najcenniejszych funkcji suplementu – ziemi okrzemkowej jest możliwość detoksykacji, a zwłaszcza pozbycia się metali ciężkich z organizmu, tworzących kamienie jelitowe i przyczyniających się do rozwoju nowotworu jelita grubego. Oczyszczeniu z toksyn towarzyszy poprawa perystaltyki jelit, a ta bezpośrednio wpływa na bardziej skuteczne odchudzanie.

Pij dużą ilość wody

Poza zbilansowaną dietą, bogatą w błonnik, dodatkiem suplementów i aktywnością fizyczną, w procesie odchudzania niezwykle istotne jest picie dużej ilości wody. Powinno to być przynajmniej 2 litry dziennie, zwłaszcza jeśli stosuje się suplementację ziemią okrzemkową. Jej skuteczne działanie możliwe jest dzięki rozpuszczeniu składników w wodzie. Kurację detoksykacyjną ziemią okrzemkową można stosować nie dłużej niż pół roku.

Jeśli choruje się przewlekle i przyjmuje leki, koniecznie należy skonsultować branie jakichkolwiek suplementów diety z lekarzem. Oczywiście zawsze można spróbować zwiększonej dawki ruchu, jedynie przy poważnych problemach kardiologicznych nadmierny wysiłek nie jest wskazany. Jednak generalnie ruch, niekoniecznie intensywny, zawsze pozytywnie wpływa na zdrowie, witalność i sylwetkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here