Sposoby, które pomogą Ci wytrwać w rzucaniu palenia

0
1996

Wytrwanie w procesie rzucania palenia może być ogromnym wyzwaniem dla nałogowych palaczy. Papierosy, a w szczególności zawarta w nich nikotyna, najczęściej kojarzą się z przyjemnością i odstresowaniem. Właśnie dlatego wielu osobą tak ciężko jest pozbyć się tego nałogu. Mimo to istnieje kilka sposobów, które mogą znacznie ułatwić rzucanie palenia i pomóc Ci wytrwać w tym procesie.

Motywacja i samokontrola

Podstawą do sukcesywnego rzucania palenia jest podjęcie znaczącej i zdecydowanej decyzji o rozpoczęciu tego procesu, jednakże o sile tego postanowienia i wytrwaniu w nim decyduje motywacja, jaką zostało poparte. Dopóki osoba paląca sama nie postanowi rzucić palenia z personalnych względów, nie ma szans, aby sukcesywnie rzuciła palenie na przykład ze względów zdrowotnych. Każda paląca osoba zdaje sobie sprawę z ryzyka, jakie to za sobą niesie, jednak bez silnej motywacji personalnej efekty będą nikłe, krótkotrwałe lub nastąpi zupełny ich brak. W rzucaniu palenia pomoże również samokontrola. Jeśli ktoś nie ma bardzo silnej woli przydatne mogą być metody zwiększające samokontrolę. Dobrym pomysłem może być zaopatrzenie się w dziennik, w którym będziemy notować kiedy i z jakiego powodu sięgnęliśmy po papierosa. Analizując takie wpisy łatwo można dojść do wniosków dotyczących tego, jakich sytuacji należy unikać aby nie sięgnąć po papierosa.

Rodzina i wsparcie specjalistów

 W przypadku rzucania palenia warto jest poinformować członków najbliższej rodziny o zaistniałym postanowieniu. Wsparcie rodziny może znacząco pomóc w utrzymaniu motywacji, a oni sami służą pomocą w przypadku załamania lub chęci odejścia od postanowienia. Pomocne może okazać się również wsparcie specjalistów lub terapia grupowa. Wówczas jesteśmy wspierani przez osoby z tym samym problemem, a wzajemna pomoc jeszcze bardziej motywuje nas do rzucenia nałogu. Jeśli i Ty postanowiłeś rzucić palenie, ale nie wiesz jak zacząć, wejdź na https://allencarr.pl/ i sprawdź, co możesz zrobić już dziś, aby uwolnić się od nałogu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolory torebek
Następny artykułTorebki Ryłko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here