Tonowanie włosów – co należy wiedzieć o profesjonalnych tonerach?

0
123

Farba do włosów jest w stanie dać oczekiwany efekt. Jednak jest ona produktem mocno obciążającym całą powierzchnię włosów. Czy lepszą alternatywą w takim razie będzie toner?

Toner do włosów – w czym tkwi jego sekret?

Mówi się, że tonowanie włosów to tak naprawdę jedna z najłagodniejszych metod koloryzacji. Co prawda, każdy toner, który swoje działanie opiera na procesach chemicznych, jednak można mieć pewność, że nie ma on takiej siły działania, jak sama farba. Sekret tkwi w tym, że ma się tak naprawdę do czynienia z produktami, jakie nie zawierają w sobie ani grama amoniaku. Nie można także zapomnieć o tym, że profesjonalne tonery do włosów zawierają składniki, których zadaniem jest pielęgnacja i odżywienie na całej powierzchni włosów. Ich działanie sprawia, że sama łodyga włosa jest oblepiona, dzięki czemu nie trzeba obawiać się tego, że sama struktura wewnętrzna, zostanie uszkodzona.

Toner do włosów – jak powinien być użytkowany?

Co prawda, tego typu preparaty fryzjerskie, użytkowane są najczęściej w salonach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go samodzielnie w domu. Tym bardziej że można zakupić je bez trudu, m.in. w sklepie internetowym fryzjersklep.pl.

Nałożenie tonera nie będzie sprawiać problemu. Należy jedynie dopilnować, aby został on równomiernie nałożony na całej powierzchni. W przypadku obaw o swoje umiejętności można poprosić inną osobę o pomoc w tym procesie.

Toner należy trzymać na włosach od 20 do 40 minut. Czas ten uzależniony jest od intensywności odcienia, jaki będzie chciało się uzyskać. Potem wystarczy tylko cały kosmetyk zmyć z włosów, dbając o zachowanie dokładności. Tak, aby po myciu toner nie znajdował się już na włosach.

Tonery w niestandardowych barwach

W sklepach można spotkać różnego rodzaju tonery do włosów. Najczęściej te, jakie dedykowane są do użycia na blondach, brązach lub czerniach.

Jednak współczesne możliwości sprawiają, że można stać się także nabywcą takich preparatów, jakie pozwalają na eksperymenty z kolorami. Ich użycie sprawić może, że włosy przybrać mogą np. różowy lub niebieski odcień. W szczególności ten pierwszy kolor można spotkać u pań i panów (tak, nawet mężczyźni decydują się na tak szalony krok!) w czasie okresu wakacyjnego. Tym bardziej że efekt użycia tonera utrzymuje się od 1,5 do na ogół dwóch miesięcy.

Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, z jaką intensywnością będzie się myło włosy.

Jeżeli ktoś nie boi się eksperymentów na swojej głowie, to jak najbardziej może sprawdzić, co też da mu użycie tonera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here