Wszystko, co musisz wiedzieć o najpopularniejszych metodach przedłużania rzęs

0
1442

Odkąd moda na przedłużanie rzęs zagościła w naszym kraju, wiele kobiet poszukuje w sieci informacji odnośnie metod. Odpowiednie przygotowanie merytoryczne ma niezwykle ważne znaczenie, ponieważ pozwoli wychwycić ewentualne niedociągnięcia czy rażące zaniedbania ze strony stylistki. Nie da się ukryć, że stylizacja polegająca na doczepianiu sztucznych rzęs do naturalnych wymaga precyzji i odpowiedniej wiedzy. Doświadczenie to podstawa w tym temacie! Dlatego wybierając salon stylizujący rzęsy w Gdańsku, stawiaj na jakość. Czytając nasz poradnik, dowiesz się, na co zwrócić uwagę decydując się na zabieg przedłużania rzęs.

Na czym polega zabieg?

Zabieg jak sama nazwa wskazuje, polega na przedłużeniu rzęs w sposób trwały, którego efekty utrzymują się zależnie od metody nawet do 2 miesięcy. Wykonując rzęsy, warto wiedzieć, że efekty zależne są od wybranej metody. Rozróżnia się trzy sposoby zwane metodą 1:1, metodą 2D oraz metodą 3D.

Zależnie od wybranej metody, stylistka w różny sposób przyczepia sztuczne rzęsy. W pierwszej będzie to jeden włosek doczepiony do jednej naturalnej rzęsy, w drugiej dwa i w trzeciej aż trzy sztuczne rzęsy mocowane na jednym naturalnym włosku. Nie trudno wywnioskować, że im więcej sztucznych włosków, tym większe obciążenie dla naturalnych rzęs, ale i również lepsze efekty wizualne.

Z czego wykonane są sztuczne rzęsy?

Rozróżnia się kilka rodzajów sztucznych rzęs. Najpopularniejsze to te z futra norek syberyjskich, która nazywa się naturalnymi, gdyż najbardziej przypominają naturalną rzęsę ludzką. Kolejne propozycje to rzęsy jedwabne, które powstają z protein naturalnego jedwabiu. Są lekkie, nie obciążają naturalnych rzęs, a ich skręt do złudzenia przypomina naturalne włoski. Ostatnią propozycją są rzęsy syntetyczne. Dostępne są w różnych długościach i grubościach.

Czy zabieg może uczulić?

Niestety zabieg ten może wywołać reakcję uczuleniową, dlatego też należy upewnić się, czy nie jesteśmy uczulone na którykolwiek rodzaj rzęs. W celi zmniejszenia ryzyka wystąpienia reakcji uczuleniowej, warto postawić na przedłużanie rzęs metodą 1:1. To jedyna metoda, w której sztuczna rzęsa nie dotyka do powieki, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia alergii.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Niestety tak. Jeśli efekty chcemy utrzymać, musimy regularnie wykonywać zabieg średnio co 3-4 tygodnie. Jest to spowodowane naturalnym cyklem życia naturalnych rzęs, do których mocuje się sztuczne włoski. Rzęsy ludzkie podobnie jak włosy na głowie regularnie wypadają, a na ich miejsce rosną nowe. Dlatego też zabieg należy regularnie powtarzać.

Teraz wiesz już więcej na temat przedłużania rzęs. Jeśli planujesz wybrać się na zabieg, postaw na wysokiej jakości usługi. Tak samo, jak z wizytą u każdego innego specjalisty, należy stawiać na wysoką jakość i bezpieczeństwo zabiegu. W innym naszym poradniku opisujemy jak znaleźć sprawdzonego podologa, zachęcamy do lektury, gdyż każdy z nas powinien regularnie odwiedzać gabinet podologiczny. Artykuł polecamy szczególnie tym paniom, które regularnie wykonują pedicure!

Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here