Wybór łóżka do pokoju nastolatka – porady

0
111

Wraz z wiekiem dziecka zmieniają się jego potrzeby oraz preferencje. Z tego względu, aranżacja pokoju dla nastolatka może być dla rodziców ogromnym wyzwaniem. Wybierając taki element wyposażenia jak łóżko, należy wziąć pod uwagę gust swojej pociechy, jej wzrost, zainteresowania, jak i dostępne w pokoju miejsce. Łóżko to podstawowy mebel, który służy nie tylko do snu, ale często też do nauki i zabawy. Warto więc dokładnie przemyśleć jego wybór.

Jak wybrać odpowiednie łóżko dla nastolatka?

Nastolatek musi czuć się w swoim pokoju komfortowo. Należy więc zadbać o kolor ścian, funkcjonalne meble i niezbędne dodatki. Inwestując w łóżko ze stelażem, najlepiej sięgnąć po model wytrzymały, praktyczny, ale także gwarantujący bezpieczeństwo. Do mniejszych pokojów polecane jest łóżko jednoosobowe. Ważne jest to, aby dany mebel był dopasowany do wzrostu nastolatka. Nie bez znaczenia jest też zakup wygodnego materaca. Kiedy już odnajdziemy praktyczne i komfortowe łóżko, które zmieści się nawet w małym pomieszczeniu, możemy przemyśleć jego styl i kolorystykę.

Rama łóżka młodzieżowego

Wybierając łóżko ze stelażem, należy sięgnąć po taką ramę, która będzie pasowana do pozostałych elementów sypialni. Ważny jest też materiał, z jakiego została wykonana. Powinna być ona przede wszystkim trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Do wyboru mamy wersje mniej i bardziej ozdobne, niekiedy o oryginalnym kształcie. Ciekawą propozycją jest zwłaszcza rama metalowa czy drewniana, w wersji minimalistycznej. Co ważne, rama musi być dopasowana do rozmiaru łóżka. Warto postawić na gotowe zestawy produktów, składających się z ramy, stelaża i materaca.

Jaki rozmiar łóżka dla nastolatka będzie odpowiedni?

W sprzedaży dostępne są modele pojedyncze, podwójne i piętrowe. Ostateczna decyzja zależy od wielkości pokoju nastolatka, jak i ilości użytkowników. Pojedyncze łóżko dla większego dziecka powinno mieć wymiary co najmniej 80 x 200 cm, ale optymalnym wyborem będzie model o wielkości 90 x 200 cm. Jeżeli dysponujemy dużą ilością miejsca, możemy wybrać większy mebel o szerokości 120 czy 140 cm. Dla rodzeństwa odpowiednią propozycją będzie łóżko piętrowe.

Jakie łóżko z pojemnikiem dla nastolatka?

Łóżko młodzieżowe z szufladami to sposób na uporządkowanie i zaoszczędzenie miejsca. Taki mebel wyposażony jest w pojemne szuflady, w których zmieścimy pościel czy koce. Łóżko młodzieżowe z szufladami może też służyć jako miejsce do przechowywania ubrań, zabawek, czy książek.

Starannie dopasowane łóżko do pokoju nastolatka stanie się inwestycją na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here