Zmarszczki – jak sobie z nimi poradzić?

0
988

Zmarszczki spędzają sen z powiek wielu kobietom. Te mimiczne pojawiają się dość wcześnie i tym bardziej sprawiają nam trudności, im jest ich więcej. Tymczasem zmarszczki to zupełnie naturalny znak upływu czasu. Jednak nie oznacza to, że musimy się im zupełnie poddać. Istnieją sposoby na to, aby nasza twarz jak najdłużej zachowała dziewczęcy wygląd.

Przeczytaj też: https://spragnienilata.pl/jak-pozbyc-sie-zmarszczek/

Jak dbać o skórę twarzy, aby zapobiegać zmarszczkom?

Choć z biegiem czasu nasza skóra wytwarza coraz mniej kolagenu i to jego niedobory prowadzą do powstawania zmarszczek, same też się do tego przyczyniamy. Nieodpowiednia pielęgnacja twarzy, nadmierna ekspozycja na słońce czy nieodpowiednia dieta to tylko niektóre z przyczyn powstawania zmarszczek.

Jak więc postępować, aby zapobiegać zmarszczkom lub ograniczać ich pojawianie się? Oto kilka sposobów:

  • Stosuj kremy przeciwsłoneczne – najlepiej te z filtrem mineralnym. Ochronią one nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem, ale również spowolnią procesy starzenia się skóry. Kremy i balsamy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem powinnyśmy stosować więc latem na co dzień, a nie tylko wtedy, gdy wybieramy się na plażę.
  • Zrezygnuj z cukru – zaawansowane procesy glikacji, które w naszym organizmie uruchamia właśnie cukier, są odpowiedzialne za starzenie się komórek skóry. To one rozkładają kolagen w skórze i sprawiają, że wyglądamy na starsze, niż jesteśmy.
  • Rzuć palenie – o tym, że palenie nie służy skórze naszej twarzy chyba nie trzeba nikogo przekonywać.
  • Stosuj olej kokosowy – jest on naturalnym środkiem nawilżającym, uzupełnia braki w naskórku i sprawia, że wygląda na pełniejszy.

Inne sposoby pozbywania się zmarszczek

Wśród innych sposobów, które warto zastosować, aby pozbyć się zmarszczek możemy również wymienić właściwą pielęgnację twarzy. Powinna się ona odbywać dwa razy dziennie. To wieczorne powinno trwać nawet 5 minut. Absolutnie nie doprowadzaj do tego, aby na twarzy pozostawał niedomyty makijaż. Nie powinnaś również mocno szorować twarzy. Najlepiej myć ją delikatnie chusteczką nawilżaną, a na noc zastosować specjalny krem lub olej kokosowy.

Dieta jest również niezbędna w utrzymaniu zdrowo i młodo wyglądającej skóry. Skóra jest bardzo mocno narażona i podatna na wpływ stresu oksydacyjnego. Przeciwutleniacze w diecie zmienią jej wrażliwość na ten czynnik. Znajdziesz je w jagodach, fasoli, winogronach, jarmużu i szpinaku.

Zobacz też: http://gratia.pl/garderoba-kapsulowa-i-wszystko-co-musisz-o-niej-wiedziec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here