Aspiratory do nosa dla niemowląt, czy warto kupić?

0
1463

Aspiratory do nosa, umożliwiają szybko i skutecznie usunąć wydzielinę, która zalega w nosie malucha. Polecany jest dla dzieci od narodzin do 3 roku życia. Wtedy już potrafią samodzielnie czyścić nosek.

Do czego służy aspirator do nosa?

Aspirator do nosa, służy przede wszystkim do odciągania zalegającej w nim wydzieliny. Przydaje się w przypadku dzieci, które mają katar, jak i dla zachowania higieny codziennej. Zapewniają pełną drożność nosa.

W pierwszych miesiącach życia dziecko oddycha głównie nosem, dlatego tak ważne jest by jego nosek były udrożniony. Zaległa wydzielina może spowodować trudności w funkcjonowaniu malucha. Dodatkowo wszystkie zalegające w nosie zanieczyszczenia przedostają się do kolejnych części dróg oddechowych. W wyniku tego może dojść do infekcji.

Aspiratory do nosa dla niemowląt

Rodzaje aspiratorów do nosa

Dostępne są różne rodzaje aspiratorów do nosa, najpopularniejsze to:

Aspirator manualny, ma kształt tuby, która zakończona jest z jednej strony otworem zbierającym wydzielinę, z drugiej strony znajduje się wężyk z ustnikiem. Wewnątrz takiego aspiratora znajduje się filtr gąbkowy. Jego zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości, łatwość użycia i niska cena.

Aspirator elektryczny, jest to najdroższa wersja aspiratora. Ten typ urządzenia jest poręczny, podczas pracy nie wydaje głośnych odgłosów i jest skuteczny.

Aspirator do odkurzacza, najbardziej popularna wersja aspiratora. Wyróżnia się niską ceną i skutecznością. Przejściówka aspiratora jest zamontowana w rurze odkurzacza. Gdy włączymy odkurzacz wydzielina w bezpieczny i szybki sposób odessana jest z noska dziecka.

Gruszka do nosa, jest to tradycyjne urządzenie, stosowane w poprzednich latach. Obecnie jest mniej popularna. Gruszka do nosa, ma pusty środek. Po jej wciśnięciu wkładamy jej końcówkę do nosa i puszczamy. Dzięki zasysanemu powietrzu, wydzielina wydostaje się z nosa, razem z zanieczyszczeniami. Ten model jest bardzo prosty w użyciu, tani i łatwo go również utrzymać w higienicznych warunkach.

Przeczytaj też: http://gratia.pl/akcesoria-do-wlosow-i-paznokci-niemowlaka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here