Jak pielęgnować włosy zimą? Poznaj nasze sprawdzone sposoby

0
1617

Włosy zimą są narażone na wiele problemów. Jest to związane z działaniem ujemnej temperatury, a tym samym spowolnieniem pracy gruczołów łojowych odpowiedzialnych za tworzenie naturalnej bariery ochronnej włosów. To prowadzi do ich łamania się i wypadania. Z drugiej jednak strony noszenie nieodpowiednich czapek z włókien sztucznych prowadzi do pocenia się skóry głowy i stwarza idealne warunki dla rozwoju grzyba odpowiedzialnego za łupież. Zatem jak każdy mężczyzna powinien pielęgnować włosy zimą i na co zwrócić uwagę? Już teraz zdradzimy, że konieczne będzie wybranie odpowiednich kosmetyków dla mężczyzn. Doskonałą ofertę ma sklep BeardMan.pl.

Znajdź odpowiedni szampon i odżywkę

Po pierwsze musisz zweryfikować czy szampon i odżywka, których używasz są odpowiednie dla problemów Twoich włosów. Z pewnością musisz wybierać szampony lekkie, wyprodukowane z naturalnych składników i pozbawione szkodliwych parabenów. Dotyczy to zarówno problemów z przetłuszczającymi się, puszącymi, jak i wypadającym włosami. Sposób mycia włosów jest także bardzo istotny. Przede wszystkim włosy musisz najpierw spłukać cieplejszą wodą. Dzięki temu pianę będzie można łatwo rozprowadzić, a dodatkowo otworzysz cebulki włosów, a składniki odżywcze będą mogły wniknąć w ich strukturę. Z kolei spłukiwanie powinno odbywać się przy użyciu jak najchłodniejszej wody, która zamyka cebulki włosów. Mogą przez to dłużej zachować świeżość. Włosów nie należy również wykręcać w ręczniku, gdyż to je osłabia. Nadmiar wilgoci należy osuszyć wykonując szybkie, i dynamiczne ruchy. Na lekko wilgotne włosy możesz nałożyć odżywkę. Po odczekaniu chwili spłukujesz ją podobnie jak szampon zimną wodą.

Stosuj suszarkę z jonizacją

Po umyciu włosów i wstępnym osuszeniu ich ręcznikiem pozostaje ich dokładne wysuszenie. Warto podkreślić, że do tej czynności naprawdę trzeba się przyłożyć. Najlepiej suszyć je zimnym nawiewem w suszarce. Trwa to bardzo długo, ale lepiej wygospodarować ten czas, aby móc się cieszyć zdrowymi, pięknymi i lśniącymi włosami. Oczywiście należy suszyć głowę w pochylonej pozycji, dzięki temu włosy nie będą przylegać do skóry, co również jest częste zimą, wszak to wtedy wkładamy na głowę czapkę.

Nie obciążaj włosów ciężkimi kosmetykami

Poza kosmetykami do mycia możesz oczywiście stosować również te do układania włosów, pod warunkiem, że posiadają lekką konsystencję, najlepiej na bazie wody. Świetnie sprawdzą się lekkie pomady do włosów. Takie kosmetyki dla mężczyzn posiadają intensywne zapachy piżma, czy drzewa sandałowego. Doskonale się je rozprowadza i podkreślają każde cięcie. Ponadto powinieneś dbać również o włosy na brodzie, jeśli ją posiadasz. Tu również dostępne są odpowiednie, dedykowane preparaty do mycia. Ważne jest również używanie właściwej szczotki do włosów, nie niszczącej dodatkowo i pomagającej rozczesać wszelkie splątane końcówki. Warto zainwestować również w odpowiedni olejek do pielęgnacji brody. Odpowiednie produkty znajdziesz na BeardMan.pl.

Stosuj maski, które pomogą Ci w walce z elektryzowaniem się włosów

Absolutnie nie odradzamy noszenia zimą czapki, wszak daje komfort cieplny. Jednak, aby uniknąć puszenia się włosów warto raz w tygodniu stosować specjalne maski antystatyczne ze spłukiwaniem. Pomagają one również zadbać o lepsze układanie się włosów czy ich nie przyleganie do skóry głowy.

Czego nie należy robić zimą?

Oczywiście jest wiele grzechów, które popełnia wielu mężczyzn. Mimo, że Twoja fryzura jest krótka, to nie powinieneś wychodzić na zewnątrz z mokrą głową, a tym bardziej na mokrą głowę nakładać czapkę, gdyż Twoje włosy staną się suche, a jednocześnie pojawi się na nich łupież. Walka z nim zimą jest szczególnie trudna, ale batalia jest możliwa do wygrania.

Jest wiele sposobów na odpowiednią zimową pielęgnację włosów, a wymienione przez nas to właściwie ABC, które należy znać. Warto inwestować w najlepszej jakości kosmetyki, gdyż tylko wtedy można wyraźnie i w dość krótkim czasie poprawić kondycję swoich włosów. Warto zrezygnować w zimie z mocnych lakierów i pianek utrwalających, które zresztą o innych porach roku również nie są wskazane. Zatem jeśli masz fryzurę pompadour, której chcesz nadać objętości, lepiej wybierz pomadę do włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here