Dezynfekcyjna mata antypoślizgowa

0
772

Maty odkażające stosowane są w wielu miejscach, gdzie higiena i ochrona zdrowia są stawiane na pierwszym miejscu. Są łatwe i bezpieczne w użytkowaniu, sprawdzają się tam, gdzie istotna jest dezynfekcja podeszw i kół pojazdów.

Rodzaje mat

Sposób konstrukcji mat jest zazwyczaj podobny i składają się z trzech warstw: dolnej (nieprzepuszczalnej), środkowej (chłonnej) i górnej (przepuszczalnej.

Ze względu na miejsce użytkowania rozróżnia się:

  • maty wejściowe/ przejściowe- służą do dezynfekcji w ruchu pieszym
  • maty najazdowe- odkażanie w ruchu pojazdowym.

Zewnętrzna mata antypoślizgowa

Produkt ten wykonany z najwyższej jakości materiałów wyposażony jest w wypustki antypoślizgowe, które sprawiają, że mata nie przemieszcza się po podłożu.

Jej montaż jest niezwykle łatwy, ponieważ nie wymaga posiadania niecek korytek dezynfekcyjnych, a to oznacza, że można położyć ją bezpośrednio na podłożu.

Mata antypoślizgowa sprawdzi się na kostce brukowej i asfalcie. Trzeba pamiętać, że mata na zewnątrz poddawana jest działaniom czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy niesprzyjające temperatury. Mata antypoślizgowa musi wytrzymać nacisk lekkich pojazdów kołowych zatem powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów w każdej warstwie.

Optymalna grubość takiej maty to 4 cm, co w praktyce oznacza, że bieżnik opon w całości zanurzy się w substancji odkażającej.

Nie bez znaczenia jest usytuowanie maty, tak, aby ani ludzie, ani zwierzęta, ani pojazdy nie mogły jej ominąć. Tylko prawidłowe korzystanie z maty daje zauważalne efekty.

Gdzie stosowana jest mata antypoślizgowa

Wszelkie maty znajdują coraz szersze zastosowanie w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych, przetwórstwie spożywczym, zakładach chemicznych, kosmetycznych, farmaceutycznych, w laboratoriach, ośrodkach medycznych, placówkach szkolnych, na basenach a także na przejściach granicznych. Sanepid wymaga ich używania w gospodarstwach rolnych, aby zapobiec roznoszeniu groźnych dla zdrowia chorób. Obecne są w kurnikach, oborach i chlewach. To również podstawowe wyposażenie śluz dezynfekcyjnych i sanitarnych.

Tak naprawdę maty spotyka się coraz częściej w przestrzeni publicznej ze względu na pandemię, co jest zjawiskiem jak najbardziej pozytywnym.

Dezenfex gwarantuje swoim klientom produkty najwyższej jakości, spełniające wszystkie oczekiwania klienta i wymogi regulowane przez prawo. Za wieloletnim doświadczeniem idzie po prostu produkt z najwyższej półki, ale w przystępnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here