Jaka odzież na chrzest latem?

0
654

Chrzest jest pierwszym, bardzo wyjątkowym wydarzeniem w życiu naszego dziecka. Jest to moment, w którym niedawno narodzone dziecko wkracza do wspólnoty Kościoła. Nic więc dziwnego, że uroczystość ta odbywa się w gronie najbliższych. Rodzice chcą, by ukochany synek wyglądał wtedy niczym małym gentleman. Wiele osób zastanawia się też, w co dokładnie ubrać maluszka, by nie było mu za gorąco, zwłaszcza, jeśli uroczystość ta będzie miała miejsce latem.

Ubranka na chrzest dla chłopca – w co ubrać latem?

Pierwszym, co zwraca naszą uwagę, jest elegancja. Z tego powodu bardzo dużo rodziców stawia na wyrafinowane garniturki, idealnie skrojone na niemowlęce ciałka. Warto jednak pamiętać, że w upalny dzień kilka warstw ubranek to nie jest dobry pomysł. Jeśli na zewnątrz panują wręcz tropikalne temperatury, elegancka marynarka powinna pojawić się na ramionkach chłopca wyłącznie w kościele. Na dworze można śmiało ją ściągnąć, jeśli tylko żar leje się z nieba. Dobrym rozwiązaniem będzie włożenie lekkiej, zwiewnej, białek koszulki, która świetnie dopełni stylizacji.

Kiedy zapowiada się prawdziwie upalny dzień, zarówno do kościoła, jak i na przyjęcie, warto założyć chłopcu koszulo body, które doskonale będzie leżało na małym ciałku. Do tego świetnie będzie pasować delikatna, elegancka muszka i cały strój gotowy. Ubranka na chrzest dla chłopca to ogromny wybór, który niejednokrotnie może zawrócić nam w głowie. Naszą uwagę powinny również zwrócić materiały, z jakich wykonane są dedykowane ubranka do chrztu. Warto stawiać na przewiewną, delikatną bawełnę czy też len, gdyż chłopiec nie powinien męczyć się w niewygodnym ubraniu tylko po to, by wyglądał dobrze i by rodzina mogła się nim zachwycać.

Letnie ubranko do chrztu dla dziewczynki

Chrzest Święty w lecie to nie tylko idealnym czas na ceremonię, ale także fantastyczny okres na spotkania rodzinne. Jednak wiele mam, które przygotowują siebie i  swoje córki do chrztu zastanawiają się nad odpowiednim ubiorem. Latem zazwyczaj jest bardzo ciepło, wręcz upalnie i to wtedy jest największa tendencja do przegrzewania zwłaszcza małych dzieci. Wystarczy, że zerwie się lekki wiatr, a mamy i babcie często chcą wkładać maluchom czapeczki i sweterki. Nie jest to jednak dobry sposób na utrzymanie prawidłowej odporności dziecka.

Kwestia stroju w przypadku dziewczynki nie jest bardzo skomplikowana. Z pewnością wiele młodych, nowoczesnych mam nadal stawia na lekkie sukieneczki. Mogą być z tiulem, czasem jednak wystarczą całkowicie bawełniane, proste, które jednocześnie będą pięknie się prezentować, a przy okazji nie sprawią, że dziecko będzie przegrzane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here