Jak dobrać rozmiar męskiej koszuli?

0
518

Zakup koszuli męskiej bywa wyzwaniem dla mężczyzny. Na rynku znajdziemy ciekawe fasony, rozmiary i wzory, które przyciągają wzrok. Ważne jest to, aby koszula bardzo dobrze leżała na ciele. Nie może być zbyt luźna, ani też zbyt ciasna. Jak dobrać rozmiar koszuli? O czym trzeba pamiętać podczas zakupu? Kiedy skorzystać z modnej koszuli? Co oferuje rynek modowy?

Fason męskiej koszuli

Ogromne znaczenia podczas zakupu ma fason koszuli dla mężczyzny. Dopasowanie kroju do sylwetki wbrew pozorom nie jest takie trudne. Powinniśmy na początku poznać różnice między koszulami regular, slim i fit. Istnieją też różne połączenia takich fasonów. Model regular jest najczęściej wybierany przez osoby o umiarkowanej budowie ciała. Z kolei koszula slim to dobra opcja dla osób umięśnionych i szczupłych, które chcą podkreślić swoją sylwetkę. Jeśli poznamy już te pojęcia, trzeba wybrać odpowiedni rozmiar.

Jak dobrać rozmiar koszuli?

Pamiętajmy o tym, że rozmiar rozmiarowi nierówny. Koszula od jednego producenta o rozmiarze L może leżeć na nas dobrze, a innego producenta o tym samym rozmiarze — niekoniecznie. Najlepszym rozwiązaniem jest przymierzenie ciuchów przed podjęciem ostatecznej decyzji, lub też skorzystanie z tabeli rozmiarów. Konieczne jest zmierzenie obwodu klatki piersiowej. Jak dopasować rozmiar koszuli na podstawie tabeli rozmiarów? Obwód klatki piersiowej w tym wypadku jest podany jako łączna wartość lub jako połowa wartości. W drugim przypadku naszym zadaniem jest pomnożenie wartości x2, aby otrzymać ostateczny wynik. Nie zapominajmy o zostawieniu kilku centymetrów zapasu. Jeżeli dobrze dopasujemy koszulę do własnego obwodu, całość będzie leżała doskonale.

Jakie informacje daje nam tabela rozmiarów? Znajdziemy tutaj między innymi:

  • rozmiar kołnierzyka,
  • obwód koszuli w okolicach brzucha,
  • obwód koszuli w klatce piersiowej,
  • długość rękawa od zewnętrznej do wewnętrznej strony,
  • długość koszuli od barku,
  • długość koszuli od pachy.

Ostateczny wybór nie powinien stanowić problemu dla mężczyzny. W koszulach eleganckich takie dane są znacznie bardziej rozbudowane. Jeśli chodzi o luźniejsze fasony, sklepy online podają zazwyczaj długość koszuli i obwód klatki piersiowej.

Zakup nowej koszuli wbrew pozorom nie musi być trudnym zadaniem. Jeśli korzystamy z internetowego sklepu, niezwykle pomocna jest tabela rozmiarów i podpowiedzi sprzedawców jak dobrać rozmiar koszuli. Warto także znać różnice między pojęciami slim, regular i fit. Inny model koszuli wybierzemy na wesele, a inny do pracy. Na szczęście szeroki wybór daje wiele możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here