Jak doładować telefon na kartę – przegląd możliwości

0
1581

Choć operatorzy telefonii komórkowej kuszą swoich użytkowników ofertami abonenckimi, chcąc na dłużej zatrzymać ich w jednej sieci, telefony na kartę nadal są popularne. Pozwalają nie tylko na ewentualną łatwą zmianę operatora, ale również na kontrolę wydatków. Jednak takie rozwiązanie z punktu widzenia użytkownika ma też swój mankament, ponieważ trzeba zadbać o regularne doładowanie telefonu. Ale i tu operatorzy wychodzą naprzeciw swoim klientom, oferując różne sposoby na doładowanie Orange, Play, Plusa czy innej sieci. Jakie mamy możliwości w tym zakresie? Zobacz te mniej i bardziej znane.

Doładowanie telefonu przez kartę prepaid

Karta prepaid, zwana też kartą przedpłaconą albo kartą-zdrapką, to mający długą tradycję sposób na doładowanie telefonu. Polega on na tym, że w stacjonarnym sklepie wybieramy kartę o określonej wartości, a następnie wpisujemy podany na niej kod do swojego telefonu, wysyłamy do operatora i w ten sposób zasilamy konto. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności połączenia z internetem czy posiadania konta. Za kartę możemy zapłacić dowolnie – zarówno kartą płatniczą, jak i gotówką. Jest to więc rozwiązanie wygodne dla osób starszych lub przeciwnie – młodych, które jeszcze nie mają konta w banku. W ten sposób możliwe jest doładowanie Orange, Plus, Heyah, T-Mobile i wielu innych operatorów funkcjonujących na terenie Polski.

Doładowanie telefonu przez internet

Doładowanie telefonu możemy przeprowadzić także za pośrednictwem strony internetowej operatora. Poszczególne strony różnią się między sobą, ale zwykle wystarczy wejść w formularz zatytułowany „doładowanie konta” lub podobnie, podać numer telefonu, który chcemy doładować (możemy doładować swój telefon lub innego użytkownika danej sieci), wybrać kwotę doładowania i zapłacić przelewem z wybranego banku. Możemy to zrobić zarówno korzystając z komputera, jak i urządzenia mobilnego z dostępem do internetu, np. telefonu. To sposób na doładowanie Orange, Heyah, Plus, Play czy T-Mobile, ale także wielu mniej popularnych operatorów, w przypadku których wcześniej opisane doładowanie kartą może być trudniejsze.

Doładowanie telefonu przez bankomat

Mniej popularną możliwością jest doładowanie telefonu przez bankomat. Zaletą tej metody jest jej dostępność – możemy z niej skorzystać niezależnie od godziny czy dnia tygodnia. Nie musimy mieć też dostępu do internetu. Wadą jest konieczność odnalezienia bankomatu, który współpracuje z naszą siecią, a także możliwa opłata pobrana przez właściciela bankomatu (nie jest to jednak regułą i warto sprawdzić, czy nasz operator daje możliwość bezpłatnego doładowania np. w wybranej sieci bankomatów). Zwykle możemy rozpoznać bankomat z możliwością doładowania telefonu naszej sieci po oznaczeniu logo operatora. W takim wypadku należy wsunąć kartę do bankomatu, podać numer PIN, a następnie spośród możliwych opcji wybrać doładowanie telefonu. Dalej musimy podać numer telefonu i kwotę doładowania, podobnie jak przy doładowaniu przez stronę operatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here