Jak szybko zgubić zbędne kilogramy?

0
643

Dieta dr Dąbrowskiej jest dla wielu osób świetnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale trzeba też pamiętać, że ten post ma wiele właściwości korzystnych dla zdrowia ludzkiego. To nie jest zwykła dieta z małą ilością kalorii.

Nadwaga a otyłość

Nadwaga i otyłość to nie tylko problemy estetyczne. Bardzo często kobiety negatywnie postrzegają swoje ciała. Mają wiele kompleksów. Tymczasem kłopot jest o wiele poważniejszy. Nadwaga i otyłość mogą powodować szereg innych problemów ze zdrowiem. Obciążenie dla stawów, serca, otłuszczenie narządów wewnętrznych to tylko niektóre następstwa nadwagi i otyłości.

Bardzo ważne jest to, aby w porę dostrzec problem i znaleźć sposób na jego rozwiązanie. Dlatego też lekarze rodzinni powinni edukować pacjentów w tej tematyce. Nie można zrzucać winy na złe geny. Każdy człowiek sam wybiera co zje na śniadanie, obiad i kolację oraz jak będzie wyglądała jego aktywność fizyczna w ciągu dnia.

Czy warto iść do dietetyka?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wizyta u dietetyka jest szczególnie polecana tym pacjentom, którzy mają bardzo małą wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania się. Niektórzy zupełnie nie potrafią zbilansować swoich posiłków, aby miały one odpowiednie ilości węglowodanów, tłuszczów i białka.

Dieta dr Dąbrowskiej może być zalecana przez dietetyka w szczególnych okolicznościach. Niektórzy dietetycy zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo dieta pani doktor jest pomocna w niektórych schorzeniach. Trzeba jednak rygorystycznie przestrzegać zasad, ponieważ już jedno odstępstwo niszczy wszystkie dobrodziejstwa.

Zapotrzebowanie kaloryczne

Każdy człowiek ma inne zapotrzebowanie kaloryczne. Nie zawsze deficyt kaloryczny pozwoli na zrzucenie zbędnych kilogramów. Ważny jest jeszcze indeks glikemiczny, na przykład przy schorzeniu zwanym insulinoopornością. Czasem trzeba też zrezygnować z glutenu i nabiału jako czynników, których organizm nie toleruje.

Kiedy człowiek dostarcza organizmowi zbyt mało kalorii, nie jest to wcale dobra sytuacja. Początkowo taki człowiek może zrzucić zbędne kilogramy, ale później, kiedy znowu zacznie jeść normalnie, kilogramy te szybko wrócą. Pojawi się efekt jojo, co może na długo zdemotywować daną osobę do wysiłków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here