Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe – świetny produkt nie tylko do zastosowań medycznych

0
570

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe stanowią znakomitą ochronę przed codziennymi wyzwaniami. Są one jednymi z najpopularniejszych rękawic medycznych, które są stosowane także w innych dziedzinach życia chroniąc nie tylko przed bakteriami, ale także zabrudzeniami i różnego rodzaju środkami chemicznymi.

Gdzie powinno używać się rękawiczek nitrylowych bezpudrowych?

Jak już wcześniej zostało wspomniane rękawiczki nitrylowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Oczywiście model rękawiczki powinien być idealnie dopasowany do potrzeb pracy oraz muszą być one stosowane zgodnie z zaleceniami wskazanymi na opakowaniu.

Najczęściej rękawiczki nitrylowe bezpudrowe stosowane są w szpitalach, laboratoriach, gabinetach kosmetycznych, studiach tatuażu oraz w gabinetach stomatologicznych. Ale także osoby pracujące w przemyśle spożywczym lub mechanicy samochodowi także korzystają z rękawic nitrylowych.

Zalety rękawiczek bezpudrowych nitrylowych

Nitryl jest materiałem, który jest znacznie odporniejszy na rozdarcie lub ścieranie niż lateks czy winyl. Rękawiczki nitrylowe są również odporniejsze na przekłucie lub przebicie, dzięki czemu osoby pracujące przy pomocy ostrych narzędzi mogą z powodzeniem używać tych rękawic. Nitryl to także znakomity materiał chroniący przed bakteriami, wirusami, a także działaniem kwasów, węglowodorów czy rozpuszczalników.

Rękawiczki nitrylowe charakteryzują się tym, że są odporne na niskie temperatury, dlatego bardzo często stosowane są w przemyśle spożywczym. Rękawiczki bezpudrowe idealnie nadają się dla osób, które mają wrażliwą skórę oraz dla alergików. Są one pozbawione substancji pudrujących, dzięki czemu nie dochodzi do negatywnych reakcji na skórze.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu rękawiczek nitrylowych bezpudrowych?

Przede wszystkim szukając rękawiczek należy wybrać produkt, który będzie idealnie pasować do rodzaju pracy, która będzie w nich wykonywana. Oczywiście nie bez znaczenia jest rozmiar rękawiczek, gdyż tylko i dobrze dobrane zapewnią optymalną pracę o precyzję podczas wykonywania zabiegów czy innych czynności.

Rękawiczki nitrylowe można kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. W sklepach online można znaleźć produkty w niższych cenach. Jednak zbyt niska cena może świadczyć o kiepskiej jakości towaru, dlatego ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z opisem produktu i jego przeznaczeniem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here