Wskazówki przy wyborze pościeli

0
673

Zdrowy sen to podstawa do zachowania wzorcowego trybu życia. Śpiąc nasz organizm się regeneruje, nabieramy odporności, a nasz mózg przyswaja informacje zaczerpnięte podczas dnia. By zachować odpowiednią higienę snu, bardzo istotne jest dobranie odpowiedniej pościeli.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru pościeli?

Oczywiście istnieje wiele cech pościeli, a jej dobór powinien być uwarunkowany tym, czego tak naprawdę potrzebujemy. Jednak istnieje parę głównych aspektów, które jeśli zostaną spełnione z pewnością ułatwią zachowanie zdrowej higieny snu.

Podczas wyboru pościeli warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar jaki wybieramy. Ten aspekt może wydawać się błahy, jednak wystarczy sobie wyobrazić jak niekomfortowe byłoby spanie pod kołdrą, która nieustannie się przesuwa i nigdy nie jest na swoim miejscu. Kolejną cechą jest aspekt wizualny. W momencie, w którym wybierzemy poszewki cieszące nasze oko z większą przyjemnością będziemy zasypiać. Jednak niepodważalnie cechą, na którą należy zwrócić uwagę jest materiał, z jakiego wykonana jest pościel. Warto zwrócić uwagę na pozycję jaką jest kołdra bambusowa, gdyż ten rodzaj pościeli może być strzałem w dziesiątkę.

Czym charakteryzuje się kołdra bambusowa?

Pościel bambusowa ma wiele zalet. Pierwsza z nich ucieszy fanów ekologii, gdyż kołdra bambusowa jest w pełni biodegradowalna. Co więcej, bambus by urosnąć nie potrzebuje sztucznych nawozów oraz chemikaliów, co tylko podbija naturalność tego produktu.

Kołdrze bambusowej warto przyjrzeć się bliżej również ze względu na jej fizyczne cechy. Wykazuje się ona lekkością oraz wysokim poziomem higroskopijności. Oznacza to, że nie wchłania ona zapachów tak jak większość tradycyjnych pościeli, a w dodatku chroni ciało przed nadmiernym przepoceniem. Taka kołdra będzie idealnym wyborem zarówno w porze letniej jak i zimowej.

Jak dbać o bambusową pościel?

Dobra informacja jest taka, iż pościel bambusowa nie jest bardzo wymagająca w kwestii zachowania jej świeżości, jednak warto przestrzegać paru cennych wskazówek, by móc jak najdłużej cieszyć się drogocennymi właściwościami kołdry bambusowej.

Kołdrę bambusową można spokojnie prać w pralce w 40 stopniach Celsjusza. Co więcej, warto skorzystać z naturalnych lub delikatnych detergentów, by nie zaburzyć właściwości pościeli. Między praniami warto od czasu do czasu rozwiesić kołdrę na powietrzu, by odpowiednio ją przewietrzyć.

Kołdry bambusowe dostępne są w ofercie vegehome.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here