Jak uporządkować ogród?

0
711

Jeśli jesteś właścicielem ogrodu, wiesz, ile pracy musisz przy nim wykonać, aby faktycznie wyglądał na zadbany i piękny. Dlatego też w poniższym artykule podpowiadamy, o co zadbać, aby ogród przyciągał wzrok i cieszył oko.

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/praca-w-ogrodzie-od-czego-zaczac-wiosenne-porzadki/

Jakie prace wykonać w ogrodzie?

Gdy nadchodzi wiosna i zbliża się do nas wielkimi krokami, każdy właściciel ogrodu wie, że czeka go teraz wiele pracy. Przede wszystkim trzeba posprzątać to, co pozostało po zimie. A jest tego co roku niemało – połamane gałązki i wielkie gałęzie drzew, liście, których nie udało się wygrabać jesienią, błoto pośniegowe czy kępki trawy. Wówczas zaczynamy również zdejmować z roślin zimowe okrycia, które chroniły je przed śniegiem, deszczem i zimnem. Wiosna jest więc dla wielu ogrodników ulubioną porą roku. Gdy wszystko kwitnie, od razu inaczej się żyje, głębiej oddycha i z zapałem wykonuje codzienne czynności.

Każdy właściciel ogrodu dba również o to, aby meble ogrodowe dawały chwilę wypoczynku i relaksu. Kawa wypita letniego poranka wśród roślin i drzew smakuje zupełnie inaczej niż ta, którą popijamy w salonie na narożniku. Aby meble ogrodowe służyły nam jak najdłużej, wiosną i latem należy szczególnie o nie zadbać. Warto więc je oszlifować i pomalować ochronną farbą, a następnie nałożyć lakier. Dzięki temu przetrwają z nami nie tylko ten, ale również kolejny sezon.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Gdy pozbywamy się pozimowych naleciałości, warto zgniłe liście i inne pozostałości zebrać i spakować do worków na bioodpady lub włożyć do kompostownika. Jeśli taki posiadamy, będziemy długo korzystać z jego dobrodziejstw. Nawożenie roślin kompostem z prawi, że będą rosły silne, piękne i zdrowe. Taki organiczny nawóz z kompostownika to najlepsze użyźnienie naszej ogrodowej ziemi.

A gdy już o tym mowa, kolejnym krokiem, który należy wykonać, jeśli chcemy, aby nasz ogród wyglądał naprawdę przepięknie, jest pielęgnacja roślin. Przycięcie suchych gałązek, nawożenie, związanie tam, gdzie to konieczne lub ustawienie drabinek dla roślin pnących to te elementy naszej pracy, które należy wykonać. Również trawnikowi przyda się koszenie oraz nawożenie. Dzięki temu będzie obficie, estetycznie i zdrowo rósł. Obowiązkowe jest również pozbycie się chwastów, najlepiej z korzeniami!

Zobacz też: http://www.przejrzystapolska.pl/praca-w-ogrodzie-od-czego-zaczac-wiosenne-porzadki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here