Jak zmaksymalizować plony?

0
716

W rolnictwie uzyskanie wysokich plonów z pewnością wymaga wykorzystania na różnego rodzaju środków chwastobójczych.

Dzięki nim możemy zabezpieczyć rośliny uprawne przed zagrożeniem ze strony roślin niepożądanych. Warto zwrócić uwagę iż chwasty szybko zrastające będą pobierały wodę z gleby, różnego rodzaju składniki mineralne, dodatkowo także mogą przysłaniać promienie słoneczne. Wszystko to będzie niekorzystnie wpływało na uprawy takie przykładowo jak burak cukrowy, dlatego też należy dołożyć wszelkich starań aby pozbyć się chwastów na wczesnym etapie.

Skuteczne zwalczanie chwastów w burakach

Skuteczne zwalczanie chwastów w burakach

Obecnie stosowana herbicydy doglebowe potrafią docierać do nasion które chcemy usunąć, w tym przypadku mogą one opóźniać wzrost, dzięki czemu rośliny uprawne będą miały większe szanse na szybki wzrastanie, z pewnością odbije się to bardzo pozytywnie na plonach. Oczywiście powinniśmy zwracać uwagę iż opryski powinno wykonywać się przed kiełkowaniem, należy wybrać odpowiednią porę, najczęściej będzie to oczywiście okres wiosenny kiedy temperatura będzie już nieco wyższa. Oczywiście wzrost temperatury będzie sygnałem dla roślin, chwastów do kiełkowania, dlatego powinniśmy bardzo dokładnie przeanalizować prognozę pogody, wybrać najlepszą porę na opryski.Z pewnością musimy zwrócić uwagę na warunki pogodowe, w przypadku zbyt obfitych opadów opryski mogą nie przynieść zakładanych rezultatów, mogą zostać zmyte z gleby, powinniśmy zatem dobrać optymalną pogodę.

W przypadku zbyt silnych wiatrów oprysk może zostać po prostu zwiany w inne miejsce. Naturalnie należy zapoznać się dokładnie z systemem dawkowania, opryski najczęściej będziemy w formie granulatu czy też płynu rozpuszczali w wodzie, musimy dokładnie określić stosunek ilości oprysku do wody. Najczęściej oczywiście będziemy wykorzystywali duże urządzenia do oprysków podłączone do ciągnika, dzięki czemu będziemy mogli szybko wykonać oprysk dość dużego obszaru. Kiedy chcemy przeprowadzić skuteczne zwalczanie chwastów w burakach powinniśmy pamiętać iż herbicydy powinno stosować się w kilku etapach, na początku w okresie wiosennym przed kiełkowaniem. Następnie będziemy stosowali herbicydy selektywne już po wzroście chwastów, wówczas środek będzie działał na procesy związane z fotosyntezę roślin niepożądanych, dzięki temu będziemy mogli skutecznie się ich pozbywać. Naturalnie powinniśmy zaobserwować jakie gatunki roślin niepożądanych występują najczęściej na naszych uprawach. Dzięki temu będziemy wiedzieli jaki środek należy dobrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here