Jak wygląda praca kierowcy?

0
1346

Lubisz prowadzić samochód i za kierownik czujesz się jak ryba w wodzie? Jeśli tak to pewnie zastanawiałeś się nad pracą jako kierowca? Taki zawód z jednej strony może wydawać się naprawdę prosty, jednak wcale taki nie jest. Dzisiaj przedstawimy Ci plusy, a także minusy, które płyną z tego rodzaju profesji. Jakie zawody możemy wykonywać prowadzać samochód? Czy praca w takim zawodzie jest prosta? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-kierowcy/ 

Jakie zawody możemy wykonywać za kierownicą?

Samo to, że chcesz pracować jako kierowca nie wystarcza. Możemy w ten sposób wykonywać naprawdę dużą ilość zawodów. Możliwości jest naprawdę wiele. Na myśl, kiedy myślimy o pracy za kółkiem przychodzi nam praca jako kierowca TIRA. Jest to jednak dosyć nietypowa profesja. 

Pracując jako kierowca możemy być też: 

  • kierowcą autobusu, 
  • kierowcą autokaru, 
  • taksówkarzem, 
  • dostawcą zarówno jedzenia np. w restauracji, jak i np. towaru do sklepów. 
  • kierowca np. ubera lub bolta.

Praca jako dostawca jedzenia

Najłatwiejszym rodzajem pracy, który częściowy wykonywany jest za kierownicą jest praca dostawcy jedzenia. Do jej wykonywania nie musimy posiadać niczego innego jak chęci do pracy oraz rzecz jasna prawa jazdy kategorii B. W niektórych przypadkach wymagane jest posiadanie własnego samochodu. Jednak znacznie częściej będziemy przemieszczać się samochodem służbowym. Praca w takim miejscu polega na dostarczaniu jedzenia na miejsce zamówienia, odebrania gotówki czy też przytrzymania terminalu podczas płatności kartą i gotówką.

Praca jako taksówkarz

Praca taksówkarza z pewnością jest już nieco trudniejszym zawodem. Poza posiadaniem prawa jazdy (kategorii B), musimy posiadać również własny samochód, a także licencję oraz zdać egzaminy z topografii miasta.

W przypadku pracy jako kierowca Ubera lub Bolta musisz posiadać prawo jazdy, jak i własny samochód, ale nie jest konieczne posiadanie licencji, a także zdawania egzaminów. Taki rodzaj zarobku jest też  wygodniejszy, ponieważ tutaj samodzielnie ustalamy ile chcemy jeździć.

Zobacz też: http://gratia.pl/jak-wyglada-praca-piekarza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here