Jakie krople do oczu stosować?

0
1152

Krople do oczu używane są w przypadkach stanów zapalnych oka, ale mogą być również skuteczną pomocą dla osób odczuwających dyskomfort po całym dniu spędzonym przed ekranem komputera czy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Tego typu warunki zewnętrzne powodują niestety dość często uczucie podrażnienia i wysuszenia oczu, zwłaszcza u osób noszących soczewki kontaktowe, co prowadzi do ich wcześniejszego zdejmowania. Jakie środki zapobiegawcze stosować, aby uniknąć tego rodzaju dyskomfortu?

Zespół suchego oka – kiedy mamy z nim do czynienia?

Częstą przypadłością jest obecnie zespół suchego oka powodujący zaczerwienienie i uczucie pieczenia oraz bólu przy każdym mrugnięciu. Z czasem może on powodować zaburzenia wyraźnego widzenia i w negatywny sposób wpływać na ogólne samopoczucie. Powody występowania zespołu suchego oka to właśnie w dużym stopniu praca przed monitorem komputerowym, ale też czasem objaw poważnej choroby wzroku. Często zdarza się, że w ten sposób objawia się zapalna choroba reumatyczna dotykająca m.in. stawów, mięśni, kości, więzadeł lub ścięgien, choroba Parkinsona, choroba autoimmunologiczna tkanki łącznej, cukrzyca czy też choroba tarczycy. Suchość oczu może być również efektem ubocznych przyjmowania niektórych leków.

Jakie krople należy stosować do suchych oczu?

Niezależnie od przyczyny, zespołu suchego oka nie należy lekceważyć. Nieleczony, może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych, zwłaszcza że zazwyczaj ma on charakter przewlekły. Osoby, które cierpią na zespół suchego oka, ale również wszyscy, którzy odczuwają dyskomfort w trakcie dnia spowodowany uczuciem podrażnienia, mogą stosować krople do oczu nawilżające Blink marki Acuvue. Zostały one stworzone z myślą o łagodzeniu objawów zespołu suchego oka, zarówno w umiarkowanych, jak i ostrych stanach tej choroby, ale są także środkiem pozwalającym na nawilżenie oczu w jakiejkolwiek sytuacji podrażnienia czy zmęczenia oczu. W składzie kropli do oczu Blink znalazł się hialuronian sodu(HA – 0,15 procent), substancja naturalnie występująca w oku, która skutecznie łagodzi podrażnienia. Co najważniejsze, krople zostały wyprodukowane z myślą o osobach noszących soczewki kontaktowe. Nie muszą one zdejmować soczewek, aby zaaplikować krople przynoszące natychmiastową ulgę od uczucia suchości i zmęczenia oczu. Krople Blink rekomendowane są więc dla wszystkich osób używających soczewek kontaktowych, które dużo pracują w ciągu dnia przed komputerem, przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach czy prowadzą aktywny tryb życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here