Jak zabezpieczyć wartościowe rzeczy w czasie podróży i rekreacji

0
1613

Sezon narciarski w pełni. Gdy wybieramy się w góry, aby spędzić czas na szusowaniu po stokach, przygotowujemy odpowiedni strój i ekwipunek – kombinezon, narty z kijkami i gogle.

Musimy też zabrać dokumenty i pieniądze na karnety do wyciągów narciarskich. Żeby je mieć zawsze przy sobie, najlepsza jest torebka biodrowa. Zapinamy ją w pasie, dzięki czemu mamy wolne ręce przy wsiadaniu na wyciągi krzesełkowe albo orczykowe. Aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo, manewr ten trzeba wykonać szybko i sprawnie. Dlatego tak ważne jest, żeby oprócz kijków nic nie mieć w rękach.

Jeśli torebka biodrowa jest większa, włożymy do niej również butelkę z napojem, czy kanapki na szybki posiłek pomiędzy zjazdami. Jeśli aura w ciągu dnia się ociepli, torebka pomieści również rękawiczki narciarskie. To wielka wygoda. Torebka biodrowa nie krępuje ruchów, a mamy pewność, że nie zgubimy swoich rzeczy. Nie są one też narażone na zamoknięcie, bo torebka biodrowa na sezon zimowy wykonana jest z ortalionu, tworzywa sztucznego lub impregnowanych tkanin.

W lecie wykorzystamy torebkę biodrową podczas plażowania i nadmorskich spacerów. Jeśli mieszkamy w hotelu znajdującym się tuż przy wybrzeżu, możemy wyjść na plażę w lekkim stroju, a do torebki biodrowej włożymy telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kartę płatniczą, albo drobne na lody lub smażone rybki sprzedawane w pobliskich budkach. Umieścimy też w niej chusteczki do nosa, olejek do opalania, krem z filtrem, albo inne podręczne kosmetyki. Torebka biodrowa pozwala na swobodne korzystanie z zabaw, gier i sportów plażowych. Spokojnie można się zająć budowaniem dla dzieci zamków z piasku, graniem w piłkę lub badmintona. Potrzebne przedmioty mamy zawsze pod ręką, nie grozi im wypadnięcie, bo wszystkie kieszonki są wyposażone w zamki błyskawiczne, silnie trzymające rzepy albo karabinki. Torebki są lekkie i wygodne w użytkowaniu. W każdej chwili można sięgnąć do którejś z przegródek po potrzebny przedmiot. Regulowane paski dopasowują długość zapięcia do właściwego rozmiaru. Lekkie tworzywa sprawiają, że prawie nie czujemy ciężaru.

Torebka biodrowa bardzo się też przydaje podczas podróży. Noszone w kieszeniach portfele, łatwo mogą paść łupem złodziei w tłoku panującym w pociągu, autobusie, czy na lotnisku. Nasze dokumenty i pieniądze nie są też bezpieczne w kieszonkach plecaków, a szczególnie w damskich torebkach noszonych na ramieniu. Złodziej może sprytnie przeciąć pasek i pozbawi nas torebki wraz z zawartością. Może to spowodować bardzo przykrą sytuację, gdy nagle znajdziemy się w obcym kraju bez paszportu i pieniędzy. Nie grozi to, gdy schowamy je do torebki biodrowej. Ukryjemy ją pod odzieżą, będzie niewidoczna a przez to nie powstanie okazja do kradzieży. Podczas przelotu samolotem, albo dłuższej trasy przemierzanej pociągiem, do torebki biodrowej zabierzemy podręczne lekarstwa – środki przeciwbólowe, które zawsze mogą się przydać, leki zażywane regularnie czy tabletki nasenne. Nie musimy w razie potrzeby przeszukiwać swojego bagażu, aby znaleźć potrzebny natychmiast lek. Mając przy sobie bezpiecznie ukryte wszystkie wartościowe rzeczy, możemy spokojne uciąć sobie drzemkę na fotelu samolotowym albo kuszetce sypialnego wagonu.

Podczas krótkich wypadów nad wodę, dobrze jest mieć przypiętą torebkę biodrową. Przesiadając się na przystani z samochodu do łódki albo kajaka, schowamy do niej dokumenty, kluczyki od auta, drobne przybory do wędkowania. Odkąd telefony komórkowe stały się w powszechnym użyciu, staramy się nie rozstawać z nimi nawet na chwilę. Idealnym miejscem na trzymanie ich podczas różnego rodzaju zajęć są torebki biodrowe. Podczas pracy na działce, ćwiczeń w klubie fitness lub przejażdżki rowerowej każdy może się do nas bez trudu dodzwonić. Mamy też gwarancję, że nie zgubimy tego cennego sprzętu. Telefony są najczęściej gubione przez dzieci. Dlatego dla chłopca czy dziewczynki warto nabyć torebkę biodrową – z całą pewnością włożony do niej telefon pozostanie na swoim miejscu nawet podczas najbardziej pasjonującej zabawy. Młodzież chętnie używa takich torebek podczas zabaw dyskotekowych i innych publicznych imprez.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZakupy
Następny artykułZaostrz swój styl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here