Jaka karta do wideorejestratora? Najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę

0
548

Jeżeli chodzi o wideorejestratory, szczególnie ważnym aspektem jest nie tylko to, jaką pojemność oferuje karta pamięci, ale także to, jakiej jest klasy oraz czy zapewni odpowiednią prędkość zapisu i odczytu danych. W niektórych przypadkach można się natknąć na nośniki, które zachwycają pojemnością, jednak właśnie ze względu na braki w wymienionych aspektach, nie sprawdzą się w kamerach samochodowych.

Czym powinny się charakteryzować karty do kamer samochodowych?

Po pierwsze, karty do wideorejestratorów, powinny wyróżniać się niezawodnością i wysoką żywotnością. Kamery samochodowe pracują nieprzerwanie przez kilka godzin. Ponadto zwykle odbywa się to w niesprzyjających warunkach, takich jak mrozy czy upały. Dlatego powinno się wybierać najlepsze karty, które są odporne na wiele czynników. Przykładem takiego nośnika pamięci może być seria kart PRO Plus od Samsunga, które zapewniają aż 7-elementową ochronę danych.

To wysokiej klasy karty pamięci, które odporne są również na zużycie, wstrząsy i uderzenia oraz upadki. Dzięki temu możemy mieć pewność, że cenny materiał, który nagramy, nie zostanie zniszczony. Jest to ważne w przypadku nieoczekiwanych sytuacji na drodze, kiedy dojdzie do poważniejszej kolizji.

Jaka karta do kamery sportowej? Przede wszystkim taka, która będzie kompatybilna z danym urządzeniem. Nawet jeśli wybierzemy najlepszą opcję dostępną na rynku, ale nie będzie mogła współpracować z naszym urządzeniem, będzie tak naprawdę bezużyteczna.

Karty do kamery sportowej – na co zwrócić uwagę?

Karty do kamery sportowej powinny oferować użytkownikowi kilkadziesiąt GB pamięci, na której będzie mógł bez problemu nagrywać materiał. Szczególnie w przypadku wiedeorejestratorów jest to ważne, ponieważ prowadzą one kilkugodzinny zapis bez przerw. Minimalna pojemność to 32 GB, która pomieści 40 min materiału w 100 Mpbs. Natomiast większe nośniki, które mają pojemność 128 GB, pozwalają na nagranie aż 2h 50 min filmu w 100 Mpbs. Jest to bardzo znacząca różnica, która często przesądza o tym, jaka karta do wiedeorejestratora będzie dla nas wystarczająca.

Nagrywanie w 4K – jaka karta sprosta rejestrowaniu wideo w tak wysokiej rozdzielczości?

Im wyższa jakość nagrywania, tym karta powinna mieć nie tylko większą pojemność, lecz także szybkość zapisu. Dlatego wybierając kartę, należy zwracać uwagę na jej klasy. Dla rozdzielczości 4K odpowiednią klasą będą V30 oraz U3, które zapewniają zapis na poziomie 30 MB/s. Jeśli nasza kamera dysponuje gorszą jakością, wtedy można sięgnąć po niższe klasy.

Dla kwestii, jaka karta do wideorejestratora będzie odpowiednia, ma znaczenie również jej marka. Zaufani i renomowani producenci mogą dostarczyć produkty, które wykażą się niesamowitą jakością, trwałością i niezawodnością. Mowa tu o przykładowo o Samsung. W przypadku tej marki mamy do czynienia z produktami, które są wybierane przez wielu profesjonalistów ze względu na najwyższą klasę i skuteczność kart pamięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here