Letnie stylizacje do pracy

0
2176

Upały nie odpuszczają, więc nie pozostaje nic innego jak szukać sposobów na ich przetrwanie. Jednym z nich jest świadome podejście do wyboru ubioru. Letnie stylizacje do pracy powinny być wygodne, muszą jednak odpowiadać zasadom dress code, panującym w firmie.

Stylowy komplet

Do pracy w biurze idealnym rozwiązaniem będzie stylowy komplet. Może składać się z marynarki i dłuższych spodni, zamiennie stosowanych ze spódnicą. W wielu firmach latem mniej rygorystycznie podchodzi się do zasad ubioru, co pracownice mogą wykorzystać, zakładając nieco krótsze sukienki czy komplety składające się ze spodenek i bluzki. Mimo wszystko w urzędzie czy dziale obsługi klienta wskazane jest zasłanianie ramion. Warto zatem posiadać w domu przynajmniej jeden komplet z bluzką z krótkim rękawem. Takie zestawy to bezpieczna opcja, wskazana osobom nielubiącym spędzać zbyt wiele czasu na nomen omen kompletowaniu stroju.

Tunika do pracy

Tuniki kojarzą się raczej z czasem wolnym, szczególnie z wakacjami. W ostatnich sezonach zyskały one jednak tak dużą popularność, że producenci odzieży chcąc kuć żelazo póki gorące, nieustannie dostarczają klientkom bardziej zróżnicowane modele. Dostępne na https://born2be.pl tuniki w wersji służbowej najlepiej uzupełnić spodniami. Na przykład minimalistycznymi rurkami z jeansu czy materiału. Na upały idealna będzie przewiewna tunika z nieco z rękawem. W dobrym sklepie poza typowo plażowymi modelami znajdzie się też kilka bardziej eleganckich projektów. Na przykład opatrzonych kwiecistym wzorem i nieco dłuższych niż egzemplarze noszone do stroju kąpielowego. W tegoroczne lato prym wiodą zwierzęce motywy, a także stonowane barwy.

Spódnica i zwiewna bluzka

To klasyczne, ponadczasowe rozwiązanie adekwatne do dress code wielu firm. Jednokolorową, minimalistyczną spódnicę uzupełnia się ciekawą bluzką. Można też zastosować wariant odwrotny, kiedy wyrazisty dół stylizacji podkreśli stonowany top. A najlepiej bluzka z krótkim rękawem, zdecydowanie lepiej widziana przez większość pracodawców. Jeżeli w firmie jest klimatyzacja, przydatna okaże się też marynarka. Kiedy uzupełnia się garderobę o nowe modne ubrania na lato, warto zaopatrzyć się w przynajmniej jedną. Model w spokojnym, pastelowym kolorze wpisze się w większość stylizacji. Z kolei bardziej oryginalna marynarka będzie stanowiła wyrazisty dodatek. I ożywi często monotonną odzież służbową.

Obuwie do pracy

Dawniej modele odsłaniające palce czy pięty były w biurach niedopuszczalne, a przynajmniej niemile widziane. Dzisiaj podejście do służbowych butów w letniej odsłonie jest już bardziej przyjazne pracownicom. Panie śmiało noszą sandały, ewentualnie czółenka z odkrytymi palcami. Mimo swobodniejszego podejścia do obuwniczych standardów, opłaca się jednak pamiętać o podstawach. Lepiej wybrać nieco bardziej zakryte buty, stawiając natomiast na jakość ich wykonania. Nie powinny one także być nadto krzykliwe. Beżowe, ewentualnie białe czy czarne modele można uznać za uniwersalne. Wpiszą się w różne służbowe stylizacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here