Moda na vintage – jak się stylizować?

0
1293

Moda na vintage trwa już od kilku dobrych lat i wciąż jest w trendzie. Jakich ubrań szukać i jak je ze sobą łączyć, aby wystylizować się na styl vintage?

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/moda-vintage-na-czym-polega-i-jak-sie-nosic-w-stylu-vintage/

Na czym polega styl vintage?

Ubrania w stylu vintage to typ odzieży, która obecnie uznawana jest za staromodną. Są to między innymi kroje, materiały i dodatki, które nasze babcie i mamy nosiły za młodu. Vintage przenosi nas stylizacjami na kilka dekad wstecz. W stylizacjach można często zaobserwować kapelusze, apaszki, rękawiczki czy sukienki à la pin-up.

Ubrania w stylu vintage

Vintage rządzi się swoimi prawami. Jeśli inspiruje nas moda z dawnych lat i chcielibyśmy przenieść w czasie naszą garderobę, powinniśmy kierować się wyznaczonymi vintagowymi zasadami.

  • Vintage w pełni – nie można zapominać, że vintage to nie tylko ubrania. Jeśli chcemy być w trendzie, warto zadbać także o odpowiednią fryzurę czy makijaż inspirowane wcześniejszymi dekadami. 
  • Zabawa stylem – vintage powinien być dla dobrą zabawą. Przymierzanie ubrań z dawnych lat i próba różnych połączeń powinna nam sprawiać dużo radości przy tworzeniu nowych unikalnych stylizacji. 
  • Nowa odsłona – przez to, że styl vintage jest w trendzie, w sklepach można znaleźć wiele ubrań inspirowanych dawną modą. Na wieszakach sklepowych znajdują się między innymi dzwony czy sukienki z bufiastymi rękawami, które możemy użyć w vintagowej stylizacji.
  • Świat używanych ubrań – często zadajemy sobie pytanie, gdzie dostać ubrania, które zdążyły wyjść już mody. Pełno ich na giełdach z antykami i w lumpeksach.
  • Rodzinne skarby – warto zajrzeć także do szafy babci lub mamy. Być może natrafimy tam na ubraniowe skarby, z których stworzymy unikalne vintagowe kreacje.
  • Inspiracje modowe sprzed lat – jeśli nie jesteśmy pewni, jak łączyć ze sobą ubrania w stylu vintage, warto poszukać inspiracji w starych albumach modowych lub czasopismach. Możemy także wpisać w wyszukiwarkę internetową zagadnienia związane z elementami charakterystycznymi dla poszczególnych dekad. 

Zobacz także: http://gratia.pl/24-skuteczne-sposoby-na-osiagniecie-zyciowego-sukcesu/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here