Oświetlenie dodatkowe w pokoju dziecięcym – w poszukiwaniu pomysłów i inspiracji

0
531

Oświetlenie dodatkowe pełni rozmaite funkcje w pomieszczeniach mieszkalnych. Często, stosowane jest w sypialniach rodziców jak i dzieci, gdzie stanowi ono uzupełnienie oświetlenia sufitowego. Dzięki dodatkowym źródłom światła masz możliwość wytworzenia delikatnej aury, która doda całemu pomieszczeniu atmosfery i stylu. W przypadku pokoju dziecięcego dodatkowe oświetlenie może także pomóc w wykonywaniu szkolnych obowiązków, nauce, a także – w opanowaniu dziecięcych fobii. Takich choćby jak lęk przed ciemnością lub byciem samemu. Poniżej przyglądamy się dokładnie ofercie oświetlenia dodatkowego dedykowanego do dziecięcych sypialni. Przedstawiamy najciekawsze rozwiązania oraz najbardziej modne systemy oświetleniowe. 

Lampy podłogowe – do dziecięcych pokoi 

Lampy podłogowe stanowią grupę najchętniej wybieranych systemów oświetlenia dodatkowego. Korzystamy z nich nie tylko w sypialniach, ale także w salonach, korytarzach, jadalniach. W przypadku pokoi dziecięcych, oświetlenie w formie lampy podłogowej pełni dodatkowe ważne funkcje, o których warto pamiętać w czasie zakupów. Przede wszystkim – lampa będzie z pewnością wykorzystywana w trakcie nauki i odrabiania lekcji domowych. Dlatego warto wybierać modele lamp o elastycznej obudowie (najlepiej – w formie drążka zakończonego gniazdkiem i abażurem), której ustawieniem dziecko będzie mogło swobodnie regulować. Może nakierować strumień światła na książkę lub inne miejsce, gdzie akurat będzie potrzebne. 

Dobrym pomysłem będą lampy stojące wyposażone w więcej niż jeden punkt emisji światła. Dobrze wypadają lampy wyposażone w dwa lub nawet trzy gniazdka na żarówkę. Wybierając lampę warto też zwrócić uwagę jaki jest stopień rozproszenia emitowanej energii świetlnej. Nie zawsze lampka stojąca musi świecić wyłącznie „punktowo”, niekiedy konieczne jest dysponowanie lampą o stosunkowo dużym polu świecenia, która obejmie na przykład całe łóżko, podłogę lub biurko.

Dodatkowe pomysły na oświetlenie w pokoju dziecięcym 

Z pewnością dzieci docenią możliwość sterowania oświetleniem – wyboru koloru emitowanego światła oraz stopnia jego jasności. Ponadto, dzieciaki uwielbiają manipulować uzyskiwanymi za pomocą światła efektami estetycznymi – zmieniać kolory lub korzystać z programów ich automatycznego przełączania. Idealnie pasują do tego popularne systemy taśm LED, których działaniem można na różne sposoby sterować. Taśmy LED są przy tym wyjątkowo łatwe i bezpieczne w montażu, a emitowane światło bardzo intensywne i nasycone. 

Jeśli poszukujesz pomysłu na oświetlenie, które pomoże przezwyciężyć Twojemu dziecku lęk przed ciemnością, wówczas dobrym pomysłem mogą okazać się lampki w formie wtyków do gniazdek elektrycznych. Lampka taka ma bardzo prostą konstrukcję, a emitowane przez nie światło jest bardzo delikatne. Często, tworzy ono jedynie niewielką poświatę, która wypełnia pomieszczenie i przełamuje jego mrok. W ten sposób dziecko będzie mniej obawiać się nocnego krajobrazu i będzie zasypiać spokojniej. 

Warto też wspomnieć o standardowych lampkach nocnych przeznaczonych do stawiania na stoliku przy łóżku. Lampki dedykowane dla najmłodszych powinny posiadać specjalną konstrukcję z abażurem lub osłoną, przedstawiających ładne i estetyczne wzory. Dobrze, jeśli będą one odpowiadać dziecięcym preferencjom i oczekiwaniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here