Dlaczego warto używać osłonki na doniczki?

0
561

Rośliny doniczkowe stanowią doskonały sposób na ozdobę parapetów okiennych, balkonów oraz tarasów. Potrafią one prezentować się w wyjątkowy sposób tylko wtedy, gdy znajdują się w ozdobnych osłonkach. Dlaczego warto z nich korzystać?

Czym charakteryzują się osłonki na donice?

Osłonki to swego rodzaju pojemniki, do których wkładana jest doniczka z rośliną. Korzystanie z nich bardzo dobry pomysł. Dzięki nim można bowiem dowolnie kształtować aranżację wnętrza bez potrzeby przesadzania rośliny. W zależności gustu oraz pory roku można używać różnorodnych osłonek, które idealnie wpiszą się w aranżację posiadanego mieszkania. Wyróżnia się:

– osłonki na donice metalowe – które to są wykonane ze stali nierdzewnej. Charakteryzują się one tym, że są bardzo wytrzymałe oraz trwałe. Doskonale sprawdzają się nie tylko we wnętrzach mieszkań, lecz także na tarasach i balkonach. Bardzo uniwersalne są ażurowe, minimalistyczne pojemniki w kolorze bieli, beżu, szarości oraz srebra

osłonki ceramiczne – które to świetnie wpisują się zarówno do klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych wnętrz. Pojemniki te charakteryzują się ponadprzeciętną dekoracyjnością. Razem z roślinami tworzą spójną oraz bardzo estetyczną całość. Są one dostępne wielu ciekawych kolorach, kształtach oraz rozmiarach, więc można je gustownie wkomponować w wystrój swego mieszkania.

osłonki szklane – które to charakteryzują się tym, że przepięknie odbijają światło. Ich dużą zaletą jest to, że niedrogie, a zarazem bardzo trwałe. Niezwykle oryginalnie prezentują się szklane osłonki do storczyka z efektem spękania. Dodają one tym kwiatom wyjątkowego uroku.

Oprócz powyższych dostępne są również bardzo ciekawie prezentujące się osłonki betonowe, plecione oraz plastikowe. Ogromną zaletą ostatnich jest to, że są one bardzo lekkie oraz niedrogie.

Osłonki na doniczki – wygoda i efektowny wygląd wnętrza

Od wielu sezonów rośliny doniczkowe są nieustannie na topie. Decydując się na ich hodowlę warto zadbać wyposażyć je w osłonki. Korzystanie z nich niesie za sobą mnóstwo korzyści. W przeciwieństwie do tradycyjnych doniczek nie posiadają one otworów służących do odprowadzenia nadmiaru wody, zatem nie jest konieczne używanie podstawek oraz ich czyszczenie. Osłonki zapewniają zatem wygodę oraz oszczędność czasu.

Można je także stosować jako zamienniki dla doniczek. Wiele osłonek jest wyposażonych w dodatkową półeczkę, zatem nie trzeba obawiać się, że woda znajdująca się w pojemniku doprowadzi do gnicia korzeni. Dzięki takiej konstrukcji roślina jest umieszczona w taki sposób, żeby woda jej nie zniszczyła.

I co najważniejsze oferowane na rynku ogrodniczym osłonki często posiadają bardzo ozdobny charakter oraz zachwycają swym wyjątkowym designem. W połączeniu z wieloma kolorowymi, ozdobnymi roślinami tworzą niepowtarzalną, wielobarwną mozaikę dekorującą w wyjątkowy sposób pomieszczenie w którym się znajdują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here