Specjalistyczne żywienie kotów – jaką karmę wybrać?

0
472

Żywienie zwierząt domowych, które potrzebują specjalnej diety, może być skomplikowaną czynnością. Niektóre koty potrzebują specjalnej karmy, wynika to z chorób układu pokarmowego, moczowego lub jest związane z alergiami. W takim przypadku konieczna jest zmiana pożywienia na karmę weterynaryjną dla kota.

Kiedy zdecydować się na zmianę karmy?

Pożywienie dla zwierząt musi być pełnowartościowe, zawierać wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, a w tym witaminy oraz minerały. Koty domowe żywią się głównie mięsem, niekiedy jednak zachodzi konieczność zmiany żywności na specjalną. Karma weterynaryjna dla kota powstaje pod czujnym okiem specjalistów od żywienia oraz weterynarzy. Zawiera niezbędne składniki pokarmowe, jest zdrowa oraz pożywna. W wyniku niektórych dolegliwości występujących u zwierzęcia, jak np. choroby układu moczowego lub problemów gastrycznych, stosuje się specjalne pożywienie. Karmy weterynaryjne dla kotów pomagają również w walce z nadwagą u czworonoga. Koty cierpiące na alergie pokarmowe muszą mieć zmienioną dietę. Produkty dla zwierząt alergików nie zawierają w swoim składzie żadnych alergenów. Koty po sterylizacji również potrzebują przez pewien czas otrzymywać inne jedzenie. Karmy dla zwierząt po sterylizacji mają odpowiedni skład, który zapewnia ochronę układu moczowego oraz rozrodczego, przy czym niweluje ryzyko powstawania nadwagi.

Co znajduje się w karmach specjalistycznych?

Specjalistyczne karmy dla zwierząt dostępne są na stronie internetowej https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-kota_Karma-specjalistyczna-dla-kota-295.html. W produktach znajdują się wyłącznie pełnowartościowe składniki, które dedykowane są dla kotów w każdym wieku. Karma weterynaryjna dla kota posiada sprawdzony i przebadany skład. Produkt nie zawiera sztucznych dodatków, jest w pełni naturalny i odpowiednio zbilansowany. Karmy dla zwierząt z alergiami zostały skomponowane w ten sposób, aby ograniczyć ilość substancji, które wywołują uczulenie. Dla zwierząt na dietach redukcyjnych opracowano specjalne produkty, które mają obniżoną zawartość kaloryczną, przy czym są pełnowartościowe. Na uwagę zasługuje również fakt, że karma weterynaryjna dla kota jest produktem mokrym, zapakowanym w puszkę. Pozwala to na łatwe dozowanie posiłku oraz przechowywanie go w lodówce. Koty, które cierpią na problemy gastryczne, otrzymują karmę, która wzbogacona jest w cenne zioła, mające na celu łagodzenie podrażnień i zapobieganie dolegliwościom. Wysoka zawartość białka sprawia, że zwierzę jest dobrze odżywione i pełne energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here