Perfumy – wyraź siebie poprzez zapach

0
1939

Odpowiedni zapach perfum jest synonimem klasy i dobrego stylu. Dlatego warto wybierać takie kosmetyki, które idealnie wyrażają naszą osobowość i styl. Perfumy były znane już w starożytności, choć wtedy uważano, że zbyt intensywny zapach może zagrażać cnotom. Przez wiele następnych stuleci perfumy używane były tylko przez ludzi zamożnych. Pierwsze lepiej dostępne zapachy były dedykowane zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, co obecnie nazwalibyśmy perfumami unisex. W dzisiejszych czasach zapachy męskie i damskie znacznie się różnią.

Jak dobrać odpowiedni dla nas zapach? Wydaje się, że na to proste pytanie jest szybka odpowiedź. Otóż tak naprawdę wszystko zależy od naszego gustu i preferencji. Nigdy nie należy kupować perfum, tylko dlatego, że czuliśmy ich zapach na naszych znajomych. Każda skóra inaczej reaguje stąd, zapach u każdej osoby może być trochę inny. Tak samo jak jego intensywność zależy od diety, ilości spożywanej wody, czy też układu hormonalnego. Również ważna jest jego aplikacja tj. trzeba ją wykonywać na najcieplejszym miejscu na skórze, czyli np. nadgarstku. Zapach perfum lepiej utrzymuje się na nawilżonej skórze, jest też zdecydowanie trwalszy.

Wyraź siebie poprzez zapach! Jest tak wiele zapachów, co pozwala na idealne ich dobranie do naszego stylu i charakteru. Mogą być uzupełnieniem codziennych stylizacji, bądź też dobrane do eleganckich i wyjątkowych outfitów. Na co dzień lepiej sprawdzają się perfumy delikatne i subtelne, natomiast na wielkie wyjścia, czy imprezy lepszym wyborem są mocniejsze i intensywniejsze zapachy. Warto wtedy je skomponować z mgiełkami, czy balsamami do ciała. Perfumy wpływają także na sposób postrzegania, tzn. ludzie, którzy używają idealnie dopasowanych zapachów, są określani jako atrakcyjniejsi. To synonim luksusu, a także pewności siebie.

Również zmieniając swój styl ubierania warto także zmienić zapach perfum, jeżeli rezygnujemy z jeansów i podkoszulek, na rzecz koszul i cygaretek, warto wtedy też zrezygnować z owocowych zapachów i wybrać te z nutą piżma. Obecna moda mówi, że nie trzeba być wiernym jednemu zapachowi, ale dobierać je do samopoczucia oraz stylizacji. Doskonale dobrany zapach pełni także rolę aromaterapii, czyli potrafi zrelaksować i odprężyć. Natomiast źle dobrany wywołuje migreny oraz mdłości.

Perfumy dla kobiet są z natury delikatniejsze, a dla mężczyzn ostrzejsze co nie oznacza, że w swoim składzie nie posiadają ekstraktów owocowych. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety dużą rolę przykładają do zapachu, również zapach płci przeciwnej działa niczym afrodyzjak i potrafi zwiększyć atrakcyjność.

Na stronie empik.com znajdziemy doskonały wybór perfum dedykowanych dla wymagających klientów, którzy nie idą na ustępstwa i zawsze wybierają to co najlepsze. Dla kobiet świetnym wyborem może być perfum Paco Rabanne i ich kultowy Lady Million. Na uwagę zasługuje flakon w kształcie brylantu, co jest synonimem luksusu i bogactwa. Łączy w sobie zapachy kwiatowe, z elementem piżma. Dla mężczyzn, z kolei, świetnym wyborem jest zapach One Million, którego flakon przypomina sztabkę złota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here