Przeszczep tłuszczu, czyli jak powiększyć pewne partie ciała

0
418

Ciągle dążymy do idealnej sylwetki. Kanony piękna zmieniają się praktycznie co dekadę. Kiedyś ideałem kobiecości była Merlin Monroe, następnie przyszedł czas na szczupłe, wręcz modelingowe ciało, zaś obecnie kanonem jest tzw. klepsydra, której idealnym przykładem jest chociażby Kim Kardashian. Jednak niezależnie od wszystkiego kobiety zrobią wszystko, aby być piękniejsze. Z pomocą przychodzi im medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna.

Zabiegów modelowania sylwetki jest mnóstwo. Jednym z przykładów może być chociażby lipofilling. Jest to zabieg polegający na przeszczepie tłuszczu pacjenta z miejsca, w którym jest go nadmiar (np. z brzucha), w miejsce, w którym nastąpiła zmiana struktury ciała np. w piersi, linie żuchwy, pośladki czy opadające policzki. Jak przebiega sam zabieg? Dokonuje się tak zwanego lipotranseru. Mianowicie lekarz pobiera komórki tłuszczowe z partii ciała, w których występuje ich nadwyżka. Następnie za pomocą kaniuli ostrzykuje w kilku miejscach wybrana partię ciała i ja modeluje. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Czas trwania to mniej więcej 120 minut. Po zabiegu pacjent przebywa bardzo krótko w szpitalu, bowiem tylko 1 dobę.

Lipofilling jest dużo mniej inwazyjnym zabiegiem niż chociażby powiększenie biustu za pomocą implantów. W związku z tym rekonwalescencja po zabiegu jest także dużo szybsza – mniej więcej od 3 do 4 tygodni w przypadku powiększenia biustu. Nie pozostawia również blizn, jedynie drobne ślady po nacięciu kaniuli. Należy pamiętać, że przed zabiegiem niezbędne jest wykonanie szeregu badań takich jak określenie grupy krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia krwi, kreatynina, poziom glukozy itp. Nie u każdego jednak tego zabieg może zostać przeprowadzony. Istnieje wiele przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie przeszczepu tłuszczu. Należą do nich: obciążający wywiad onkologiczny, zaburzenia krzepliwości krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy infekcje skórne w obrębie miejsca, w którym ma być wykonany lipofilling.

Szkolenie z przeszczepu tłuszczu

Wielu lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej zaczyna specjalizować się w tego typu usługach. Coraz częściej możemy odnaleźć je w gabinetach. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują szkolenie z przeszczepu tłuszczu. Przeszczep tłuszczu szkolenie obejmuje kilka zagadnień m.in. zasady aspektyli i przygotowanie pola zabiegowego, pozyskiwanie tkanki tłuszczowej, techniki wypełniania ubytków tkanki za pomocą kaniuli w różnych partiach ciała czy pozyskiwanie komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej, techniki ich zastosowania w regeneracji. Uczestnicy szkolenia zwykle sprawdzają swoją wiedzę praktyczną na modelach własnych bądź zapewnionych przez firmę szkoleniową. Szkolenie z lipotranseru zwykle kończy się uzyskaniem certyfikatu. Jednym z wartych uwagi szkoleń jest szkolenie z lipotransferu dla lekarzy od fatforbeauty.pl, podczas którego wykorzystywany jest profesjonalny zestaw do przeszczepu tłuszczu pozwalający pobrać tkanki w rozmiarze mikro, jak i nano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here