Rynek społeczności Steam, czyli jak sprzedać przedmioty z ekwipunktu?

0
783

Dystrybucja cyfrowa znacznie różni się od standardowej. Kiedyś, gdy zdecydowaliśmy się na kupno gry komputerowej w wersji pudełkowej, mogliśmy co najwyżej wyposażyć się w osobno wydane dodatki lub łatki. Dzisiaj natomiast jedyne dodatki, jakie znamy to DLC, a gra aktualizuje się automatycznie za sprawą specjalnej aplikacji. Niektórzy twórcy wykorzystali ową automatyzację, dodając elementy kosmetyczne, które można nabyć drogą kupna, bądź otrzymać je w ramach nagrody za spędzony czas przy danej produkcji. Jakie korzyści może czerpać z tego zwykły gracz?

Rynek społeczności Steam: Plusy i minusy

Firma Valve słynie z niezwykle rozbudowanego programu, jakim jest Steam. Obecnie umożliwia on nie tylko kolekcjonowanie gier, ale również gadżetów z nimi związanych. Do takich zaliczyć możemy karty kolekcjonerskie, skórki do postaci, broni lub losowych przedmiotów. Są również inne elementy, ale te raczej służą do ozdobienia naszego profilu, niż samej gry. Gracze, którzy posiadają głowę do biznesu, mogą wykorzystać spadki rynkowe w celu ewentualnego odsprzedania przedmiotów po wyższej cenie. Każdy uzyskany przychód możemy wykorzystać na kolejną inwestycję bądź zwyczajnie zakupić nową produkcję. Jest to rozwiązanie szczególnie korzystne dla osób, które zależne są w dużym stopniu od dobroci rodziców. Bazując na możliwościach, jakie daje nam rynek społeczności steam, możemy przy odpowiednim obrocie przedmiotów uzbierać kwotę na wymarzony tytuł. Jeżeli zastanawiasz się jak odblokować rynek steam, koniecznie odwiedź https://techpolska.pl/. Wdrożenie tego typu rozwiązań wiąże się jednak z pewną zależnością, która zdecydowanie wpływa niekorzystnie na wszelkie produkcje z mikropłatnościami. Gracze zbyt dużą wagę skupiają na skórkach do gry, przez co często spotkać możemy osoby nieszanujące innych graczy. Ważniejsze stało się to, jak wygląda nasza broń czy postać, niż to ile godzin spędziliśmy przy danej produkcji. Żeby tego było mało, często stosowany jest phishing, w celu przechwycenia czyjegoś ekwipunku. Osoby, które stosują takie zagrywki, przeważnie podają się za pomoc techniczną, wyłudzając hasła od użytkowników.  Zwykle każde zmiany wiążą się z nowym zagrożeniem, dlatego warto być czujnym.

Jak sprzedać przedmiot z ekwipunku?

Przed przystąpieniem do sprzedaży przedmiotu, warto sprawdzić, ile jest wart obecnie na rynku. Sprawdzimy to, przechodząc do zakładki Społeczność -> Rynek i wpisując konkretną nazwę rzeczy, której chcemy się pozbyć. Na samym dole znajdziemy wykres prezentujący cenę, jaka górowała przez ostatni miesiąc. Gdy zależy nam na czasie, dobrze wystawić przedmiot po cenie lekko zaniżonej, np. o kilka groszy. Możemy też poczekać, aż cena pójdzie w górę i odsprzedać to z zyskiem. Tutaj jednak należy być cierpliwym. Możliwe, że jakimś cudem nabyliśmy jakąś grę przez przypadek, lub po prostu nam się nie podoba. Prócz przedmiotów, możemy uzyskać zwrot pieniędzy za kupno niechcianej gry. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: https://techpolska.pl/. Niestety steam potrąca prowizję, przez co nie odzyskamy tym sposobem pełnej sumy. Przedmiot sprzedamy, przechodząc do naszego ekwipunku. Po prawej stronie widnieje przycisk „Sprzedaj”. Klikamy go i ustalamy jego wartość. Teraz pozostaje nam jedynie poczekać, aż ktoś zainteresuje się naszą ofertą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here