Zrób sobie lifting twarzy

0
711

Coraz częściej można się spotkać z tym, że kobiety decydują się na lifting twarzy. Ich zdaniem taka opcja jest dla nich najlepsza przede wszystkim dlatego, że świetnie dzięki temu wyglądają.

Czy każdy może się poddać zabiegowi?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę na lifting twarzy nie powinna się decydować każda osoba. Jest to taki sam zabieg, jak każdy inny. Nie każdy pacjent więc zostanie do niego zakwalifikowany. Wszystko jest tutaj zależne od lekarza prowadzącego. Najczęściej zabiegi liftingu twarzy wykonywane są przez chirurgów plastyków, którzy zapraszają swoich potencjonalnych pacjentów na wizyty konsultacyjne. Dzięki nim mają oni pewność tego czy dana osoba może zostać poddana takiemu właśnie zabiegowi czy też jednak powinna szukać dla siebie jakiejś innej alternatywy.

Na czym polega zabieg?

Tak zwany facelift to nic innego, jak zabieg polegający na tym, że chirurg plastyczny robi niewielkie nacięcia w okolicach małżowin usznych (przed i za) dzięki czemu jest w stanie podnieść tzn. naciągnąć skórę lub też wyciąć jej nadmiar. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że dzięki temu właśnie zabiegowi, owal twarzy danej osoby znacznie się poprawia. Wszystko unosi się do góry. Dana osoba wygląda więc na zdecydowanie młodszą. Stosując wyżej opisany zabieg dana osoba nie musi się martwić tym, że cokolwiek będzie widoczne po nim. Nigdy nie zdarza się tak, że pozostają jakieś ślady czy też blizny. Stąd też osoba, która decyduje się na taki właśnie zabieg może zdecydowanie spokojnie spać. Nie jest to również zabieg mocno inwazyjny, w związku z czym nie trzeba się bać nadmiernego bólu.

A może jednak nici na twarzy?

Równie popularną jak facelift metodą liftingu twarzy są tak zwane nici na twarzy. Takie nici wykonane z PDO to dobre rozwiązanie. Zabieg wcale nie należy do najdroższych, ponieważ jego cena waha się w granicach tysiąca do pięciu i pół tysiąca złotych. Wszystko zależy od tego, ile nici będzie potrzebne oraz gdzie zabieg będzie wykonywany. Dana osoba musi mieć jednak świadomość tego, że tak naprawdę efekty tego właśnie zabiegu będą widoczne dopiero po około 14 dniach, ponieważ dopiero w tym czasie zaczynają działać włókna kolagenowe znajdujące się w niciach. Niemniej efekty zabiegu zawsze są bardzo widoczne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here