Jak pozbyć się insektów w domu? Przegląd najskuteczniejszych środków

0
590

Insekty, owady, pajęczaki – tworzenia zaliczane do tych grup uwielbiają odwiedzać ludzkie domostwa i pozostawać wewnątrz na dłużej. Niestety, ich obecność jest pod wieloma względami niekorzystna dla samego człowieka. Dlatego wiele osób poszukuje atrakcyjnych i skutecznych sposobów na pozbycie się tych nieproszonych intruzów ze swoich wnętrz. Poniżej opowiemy nieco więcej na temat insektów i ich usuwania – dowiesz się jakie są najpopularniejsze środki na insekty oraz po który z nich warto sięgnąć.

Najczęstsze insekty w ludzkich domach

Różni nieproszeni goście mogą zagnieździć się w twoim domu lub mieszkaniu, uważając je za swoje nowe siedlisko. Niestety, ale ich obecność może pod wieloma względami uciążliwa, utrudniając codzienne funkcjonowanie oraz stwarzając zagrożenie dla zdrowia. Wiele insektów przenosi bowiem różnego typu drobnoustroje, bakterie i wirusy, których warto unikać i które nie powinny dostać się do organizmu człowieka.

Do najczęstszych intruzów w ludzkich siedziskach należą przede wszystkim mrówki, pchły, mole spożywcze, karaluchy i rybiki. Większość tych stworzeń uważa twoje mieszkanie za dobre źródło pożywienia – i to właśnie chęć odnalezienia pokarmu i przetrwania jest głównym powodem, dla którego zaglądają do ludzkich siedzib. Na szczęście, istnieją sprawdzone i łatwe sposoby, pozwalające dość szybko pozbyć się insektów domowych.  

Sposoby na insekty domowe – przegląd najpopularniejszych środków

Jeśli walka z insektami domowymi nie schodzi ci z powiek, wówczas warto rozważyć zastosowanie niezwykle popularnych środków odstraszających insekty, nazywanych repelentami. Ich działanie jest bardzo proste i polega na emitowanie specjalnej mieszanki zapachów, które będą oddziaływać na znajdujące się w okolicy insekty. W składzie repelentów znajdziesz dwie grupy substancję. Będą to przede wszystkim: olejki eteryczne lub środki toksyczne.

Pierwsze z nich są bezpieczniejsze w użyciu oraz nie stanowią zagrożenia dla zdrowia samego człowieka. W ich składzie znajdziesz olejki eteryczne, na przykład goździkowy, z eukaliptusa, lawendowy, bazyliowy, pomarańczowy, tymiankowy, z kopru, trawy cytrynowej. Środki takie są w stanie powstrzymać insekty od zbliżania się do twojego mieszkania oraz odstraszają te, które już dostały się do środka. Jeśli interesują cię takie środki na insekty – szeroka oferta sklepu Vaco z pewnością zaspokoi twoje potrzeby.

Preparaty zawierające środki toksyczne – to grupa produktów zawierających przede wszystkim DEET, skomplikowany związek chemiczny oddziałujący na narządy czuciowe insektów. Po rozpyleniu preparaty takie odstraszają różne gatunki insektów oraz zniechęcają do składania ponownych odwiedzin. Pod wieloma względami, są to środki bardziej skuteczne niż ich odpowiedniki na bazie naturalnych olejków. Są wyjątkowo chętnie używane w walce z komarami, kleszczami, muszkami owocowymi i pająkami. Warto jednak podkreślić, że z uwagi na toksyczny skład i działanie, środków tych należy używać, zachowując najwyższe normy ostrożności, pozostawiając otwarte okno oraz stosując specjalne formy zabezpieczające drogi oddechowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here