Torebki Tous

0
1482

W ostatnich latach torebki nie stanowią już jedynie domeny kobiet. Trzeba przyznać, że także panowie zainteresowali się nimi, bowiem stanowią one praktyczne i bardzo ciekawe wizualnie dopełnienie wizerunku. Producenci torebek, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, opracowali modele, które z powodzeniem mogą być noszone przez mężczyzn. Nieznacznie różnią się one od tych, które były przeznaczone dla kobiet. Przede wszystkim chodzi tutaj o kolorystykę – trudno wyobrazić sobie mężczyznę, który chodzi z różową torebką bądź z masywną torbą w kolorach pastelowych. Dlatego niemal wszystkie torebki Tous dla mężczyzn to najwyższej jakości wyroby kaletnicze, które wykonano z najwyższej jakości skór owczych, baranich czy kozich. Stawia się przede wszystkim na masywne modele, w których można zmieścić wszystkie najpotrzebniejsze w danym fachu rzeczy. Wielu panów nosi w takich torbach także komputer osobisty, co sprawia, że niezbędne było zastosowanie bardzo trwałych obszyć i wiązań. W każdym jednak wypadku można z powodzeniem znaleźć trwałą i ciekawie wyglądającą torbę o doskonałych walorach praktycznych.

Męskie torby charakteryzują się tym, że są zakładane przez ramię. Takie rozwiązanie podyktowane jest faktem, iż sakwa z zbyt dużą ilością przedmiotów stanowi nadmierne obciążenie dla kręgosłupa. Aby w pewien sposób odciążyć plecy, niezbędne wydało się zastosowanie podłużnego pasa, który jest przekładany przez ramię. Ponadto w męskich torbach niezwykle rzadko stosuje się zamki. Zdecydowanie bardziej solidnym rozwiązaniem było wprowadzenie klapy, którą można swobodnie odsuwać. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia drobnych elementów. Na próżno ich szukać w męskich torbach, ponieważ spełniają one niemal wyłącznie walory praktyczne, natomiast ich wygląd wizualny jest drugoplanowy. Warto nadmienić, że skóra, z której wykonywane są takie sakwy, jest usztywniana za pomocą specjalnych preparatów. Tym samym żaden z panów noszących torbę nie musi obawiać się o obtarcia oraz innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wdrożonej innowacji nawet opady śniegu, deszczu czy całkowite zamoczenie torby nie zepsują jej.

Konieczne wydaje się być jednak zapewnienie odpowiedniej dbałości o zakupiony przedmiot. Jeżeli torba wykonana jest ze skóry, powinna być należycie zaimpregnowana. Takie działania podejmuje się poprzez umieszczenie odpowiedniej ilości pasty impregnującej na powierzchni torby. Można posłużyć się specjalną szczoteczką, dzięki której bardzo łatwo można rozprowadzić maść. Następnie nie można używać torebki przez co najmniej godzinę. Impregnat nie tylko chroni skórę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nadaje jej połysk, przez co błyszczy w słońcu. Nie można jednak z zabiegami impregnacyjnymi przesadzić, bowiem pasta – tak jak każdy inny środek chemiczny – w nadmiarze szkodzi. Dlatego warto zapisywać daty poszczególnych impregnacji tak, aby działań tego typu nie podejmować zbyt często.

Jeżeli zależy nam na jak najwyższym połysku torby, warto zdecydować się na skórę licową. Z kolei panowie lubujący się w matowym wzornictwie powinni skupić się na skórach syntetycznych, które wyglądają niezwykle elegancko. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się w sytuacji, gdy z torbą chodzimy na zajęcia na siłownię bądź na jogging. W każdej jednak sytuacji przy zakupie męskiej torby możemy być pewni, że będzie to rozwiązanie funkcjonalne. Nie warto stawiać na plecaki, ponieważ zamki psują się w nich niezwykle szybko, a samo noszenie bagażu na plecach jest niezwykle niewygodne. Dlatego zdecydowanie warto iść za nowymi trendami i wybrać doskonale wyglądającą torbę, która odmieni nasz wizerunek na lepsze. Jeżeli nie chcemy się decydować na taki wydatek bez przekonania, warto na próbę ponosić torbę materiałową bądź inny adekwatny odpowiednik. Wtedy, gdy uznamy, że torebka jest dla nas poręczna, warto zdecydować się na zakup modelu skórzanego. Dzięki temu zapewnimy sobie najwyższej jakości produkt, który będziemy mogli wykorzystywać codziennie przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here