Błękity w trendach ślubnych – zobacz inspiracje

0
1632

Kolor niebieski to bardzo popularny kolor, który pojawia się przy okazji tematyki ślubnej. Ten klasyczny kolor cieszy się wielką popularnością z wielu względów. To kolor, który kryje wiele znaczeń i jest jednocześnie bardzo elegancki. Poza tym w połączeniu z bielą tworzy wspaniały duet, nie bez przyczyny towarzyszy takim okazjom, gdzie ładnie będzie wyglądał jako ozdoba stołu, kreacja czy pierścionek zaręczynowy – szafir z połączeniu z brylantem należą do jednych z popularniejszych wzorów.

Błękit kojarzy się ze spokojem, wodą, kolorem nieba. To kolor, który wg. dawnych wierzeń był kolorem bogów, symbolizuje spokój, uduchowienie, czyste intencje, a także kreatywność. Nie bez przyczyny, wg. tradycji panna młoda powinna mieć podczas ślubu coś niebieskiego. Wśród trendów ślubnych kolor ten jest niezwykle popularny. Jak go wykorzystać na własnym ślubie?

Pierścionek zaręczynowy – szafir jak niebo lub bezkresne morze

Jednym z największych trendów, gdzie króluje kolor niebieski jest to niezwykłe połączenie barw mające zwieńczenie, jako pierścionek zaręczynowy. Szafir należy do jednych z najpiękniejszych i popularnych obecnie kamieni szlachetnych, co stało się po części dzięki Kate Middleton, która publicznie zachwycała się tym kamieniem. Należy jednak przyznać, że połączenie diamentów, białego złota i szafiru to przepiękne trio, które dzięki żywej barwie szafiru zyskuje nietuzinkowy wyraz. Na palcu takie cacko nie wygląda jak setki innych, jest jedyny i wyjątkowy.

Bukiet panny młodej w kolorze blue

Bukiet w kolorze niebieskim wyglądać będzie ładnie zarówno, jako kolor całego bukietu, jak i jako kolor dodatków. Kwiaty, które warto brać pod uwagę, to oczywiście pachnące nieziemsko hiacynty w kolorze niebieskim, ale także hortensje, urocze i niewinne szafirki, albo ostróżki.

W ramach dodatków można wykonać broszkę z kwiatów dla pana młodego, ozdobić bukiet błękitną wstążką. Bardzo fajny pomysł to także wianek z kwiatów niebieskich. Jeżeli masz niebieskie lub szaroniebieskie oczy, taki wianek doda im głębi.

Niebieska biżuteria i dodatki

Oczywiście pierścionek zaręczynowy z szafirem należy do najpopularniejszych, ale nie jest to jedyny przykład biżuterii i dodatków na ślub w kolorze błękitu. Pamiętajmy, że w kolorze błękitu ozdabiać mogą inne kamienie pierścionek zaręczynowy – szafir, topaz, lapis lazuli, sodalit, chalcedon – które pięknie będą podkreślać kolor oczy kobiety i jej karnację.

Oprócz biżuterii z kamieniami szlachetnymi bardzo popularne są dodatki wykonane techniką sutaszu, gdzie barwy mogą łączyć się tak jak pragniemy.

Niebieska para młoda

Niebieski to może być także kolor pary młodej. Kto przecież powiedział, że garnitur musi być czarny, a nie na przykład ciemno-niebieski lub w innym, modnym odcieniu tej barwy, jak indygo, granat? Takie barwy są eleganckie i obecnie niezwykle modne, poza tym dodają stylizacji lekkości. Gdy panna młoda do tego zadba o wcześniej opisywane dodatki, taka stylizacja ślubnego duetu na pewno nie pozostanie niezauważona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here