Ile kosztuje wesele?

0
2127

Wesele – dla wielu najbardziej wyczekiwany dzień w życiu. Jednak takie przedsięwzięcie wiąże się ze znacznym wydatkiem. Ile zatem kosztuje wesele? O tym wszystkim piszemy w poniższym tekście.

Koszt sali    

Odpowiednie miejsce organizacji wesele jest bardzo ważne. Zazwyczaj odbywają się one w salach weselnych, hotelach lub restauracjach. Koszt sali zależy od jej standardu, a także wielkości i miejsca położenia. Najczęstsze oferty w lokalach średniej klasy wynoszą około 150 zł za osobę, w tym z wyżywieniem w postaci zazwyczaj czterech ciepłych posiłków, napojami, ciastami i dekoracją. Sam wynajem w sali weselnej kosztuje około 4000-5000 zł. Jednak w tym przypadku dochodzą nam dodatkowe zadania do wykonania, jak zatrudnienie kucharki, kelnerów, zakupy żywności.          

Koszt ubioru   

Panna młoda na ubiór musi wydać około 3500 zł. Zdecydowanie najdroższa jest suknia, której koszt wynosi ok 2500-3000 zł. Trochę taniej można zakupić sukienkę używaną. Ponadto trzeba także uwzględnić w budżecie środki finansowe na buty – około 300-400 zł i dodatki w postaci kolczyków i zawieszki czy bransoletki – 200-400 zł. W zakupie sukni i dodatków mogą pomóc pożyczki przez Internet.   

Pan młody na ubiór przeznacza zazwyczaj nieco mniej, około 2300 zł. Elegancki garnitur to wydatek rzędu około 1500 zł, koszula – 200 zł, pasek – 100 zł, poszetka, krawat lub mucha – 300 zł, buty – 200 zł.     

Koszt tortu    

Oczywiście na każdym weselu bardzo ważny jest tort. Jeżeli nie ma go w menu sali weselnej, to konieczne jest jego zamówienie w cukierni. Na 100 gości trzeba przewidzieć 10-12 kg tortu, którego średni koszt to 50 zł/kg.    

Oprawa muzyczna

Młodzi mogą wybierać pomiędzy DJ-em i orkiestrą. Tańszym rozwiązaniem jest wariant pierwszy, którego koszt wynosi około 1600-2000 zł. Jeżeli zdecydujemy się na orkiestrę to, musimy liczy się z wydatkiem pomiędzy 3500 a 5000 zł. Pożyczki przez Internet mogą sfinansować opłacenie oprawy muzycznej, dzięki której goście będą się świetnie bawić.

Fotograf i kamerzysta

Dodatkowym wydatkiem będzie zamówienie fotografa na ten wyjątkowy dzień, aby zagwarantować sobie niezwykłe pamiątki w postaci profesjonalnych zdjęć. Możemy także skorzystać z usług kamerzysty – to jednak dodatkowy koszt. Jeśli podsumujemy wszystkie weselne wydatki, kwota może zdecydowanie przerosnąć nasze plany. Pożyczki przez Internet mogą nam pomóc, jeśli zabraknie wystarczających środków finansowych na dopięcie weselnego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here